7
P. Fodenas (dešinėje). (nuotr. SCANPIX)

Pasaulio futbolo čempionato B grupėje antradienio vakarą buvo sužaisti du trečiojo turo susitikimai. Po jų paaiškėjo, kad grupės nugalėtoja tapo Anglija, o į aštuntfinalį taip pat pateko Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinė.

7

JAV futbolininkai žūbūtiniame mače 1:0 (1:0) pranoko Iraną. Rungtynės prasidėjo gana ramiai, šiokia tokią persvarą turėjo amerikiečiai.

Galiausiai jiems dar iki pertraukos pavyko įmušti taip reikalingą įvartį. Christianas Pulišičius sulaukęs puikaus komandos draugo perdavimo iš krašto kyštelėjo koją ir išvedė JAV rinktinę į priekį 38-ąją minutę.

Po pertraukos JAV gana patikimai gynėsi, nors savąjį šansą iraniečiai vis vien susikūrė.

Bet Samano Ghodosso labai pavojingas smūgis praskriejo visai šalia JAV rinktinės vartų. Per liksuį laiką Iranas dar bandė surengti pavojingas atakas ir pabandė išlyginti rezultatą.

Iranas paskutinėmis sekundėmis dar reikalavo 11 m baudinio už varžovų pražangą baudos aikštelėje, tačiau teisėjas leido žaisti toliau.

Rezultatas nepakito ir amerikiečiai iškovojo žūtbūtinę pergalę, leidusią jiems iškovoti bilietą į aštuntfinalą.

Kitose grupės rungtynėse anglai be didesnio vargo 3:0 (0:0) įveikė Velsą.

Visus įvarčius anglai įmušė po pertraukos. Tik prasidėjus antrajam kėliniui puikiu smūgiu iš už baudos aikštelės ribų pasižymėjo Marcusas Rashfordas.

Praėjus mažiau nei dviems minutėms anglai varžovams smogė dar sykį, kai gerą Harry Kane’o perdavimą išnaudojo Philas Fodenas.

68-ąją minutę po gero individualaus reido M. Rashfordas smeigė trečiąjį vinį ir galutinai įtvirtino Anglijos rinktinės pranašumą.

Nuo tada mačo nugalėtojas jau buvo aiškus.

Anglija su 7 taškais grupėje užėmė pirmąją vietą, o amerikiečiai surinko 4 taškus ir liko antri. Irano ir Velso nacionalinės komandos čempionatą jau baigė.

Anglai aštuntfinalyje susikaus su Senegalu, o JAV rinktinės laukia akistata su Nyderlandais.