Romoje (Italija) prasidėjo Europos plaukimo čempionatas, kuriame į finalą užtikrintai pateko lietuvis Andrius Šidlauskas. A.Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine antrajame pusfinalyje nuo pat starto įsitaisė lyderių trejete, antroje distancijos pusėje dar aplenkė italą Federico Poggio (59.66) ir finišavo antras per 59.45 sek.

Jis 0.07 sek. pagerino asmeninį sezono rekordą.

Greitesnis antrajame plaukime buvo tik fenomenalų greitį demonstravęs italas Nicolo Martinenghi – 58.44 sek. Šių metų pasaulio čempionas yra pagrindinis favoritas triumfuoti nuostabiame Romos baseine savų sirgalių akivaizdoje.

Iš pirmojo pusfinalio dalyvių greičiau už A.Šidlauską plaukė tik olandas Arno Kamminga (59.29), tad lietuvis į finalą pateko su trečiu rezultatu.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine finalas prasidės penktadienį 19.18 val. Lietuvos laiku.

Ketvirtadienį ryte 100 m krūtine penktajame atrankos plaukime panevėžietis nusileido tik Arno Kammingai ir Valentinui Bayeriui. Distanciją lietuvis įveikė per 1 min. 0.17 sek. ir bendroje įskaitoje šįryt buvo penktas.

Pernai šioje rungtyje A.Šidlauskas sėkmingai įveikė tiek atranką, tiek pusfinalį, o finale iškovojo 6-ą vietą Europos čempionate (59.31).

Ryte atrankoje tą pačią distanciją plaukė ir Aleksas Savickas. Jo laikas buvo 34-as (1:03.04). Dar keturi lietuviai rytinėje programoje dalyvavo estafetės 4 x 200 m laisvuoju stiliumi atrankoje.

Joje plaukę Danas Rapšys (1:48.39), Daniilas Pancerevas (1:50.19), Tomas Sungaila (1:51.71) ir Tomas Navikonis (1:50.75) finišavo dešimti. Lietuvos sportininkų užfiksuotas laikas – 7 min. 21,04 sek. – naujas šalies plaukimo rekordas. Į finalą pateko 8 pajėgiausios rinktinės.Vis