Lietuvos moterų krepšinio rinktinei (1/1) nepavyko įkasti tituluotoms varžovėms. Rimanto Grigo auklėtinės 2023 m. Europos čempionato atrankos B grupės antrojo turo mače svečiuose net 56:83 (17:22, 11:20, 15:24, 13:17) nusileido Prancūzijai (1/1).

Lietuvės rungtyniavo be pirmajame ture traumą patyrusios jaunosios gynėjos Justės Jocytės. Tačiau jau padėjo po koronaviruso pasveikusi įžaidėja Santa Baltkojienė.

Mačą lietuvės pradėjo pakankamai gerai, aikštėje užvirė atkakli kova. Rinktinės keitėsi taikliais metimais, tačiau abi nevengė ir apmaudžių klaidų.

Vis dėlto pirmojo kėlinio pabaigoje prancūzės laimėjo atkarpą 7:2 bei susikrovė penkių taškų pranašumą (22:17).

Jeigu jau pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinė klydo daug, tai paskui apmaudžių klaidų pasitaikė dar daugiau. O varžovės tuo puikiai naudojosi. Lietuvės bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau čia pat taikliais šūviais atsakė ir varžovės (33:26).

Netrukus skirtumas ėmė sparčiai augti, kai lietuvės praktiškai kiekvienoje atako duso prancūzių gynyboje arba atakas baigdavo klaidomis. Po dar kelių rezultatyvių atakų prancūzės prieš lietuves į didžiąją pertrauką išėjo jau pirmaudamos dviženkliu skirtumu - 42:28.

Po 20 žaidimo minučių Lietuvos rinktinė jau buvo padariusi 14 klaidų.

Po pertraukos vaizdas aikštėje per daug nepasikeitė. Lietuvių bėdas dar labiau pagilino penktoji pagrindinės įžaidėjos Gabrielės Šulskės pražanga. Prancūzija solidžiai gynėsi, pavyko kelis sykius skaudžiai nubausti lietuves metimais iš toli.

Skirtumas augo ir galiausiai pasiekė 23 taškus (66:43).

Paskutiniame kėlinyje lietuvėms spurto surengti niekaip nepavyko, o prancūzės tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose.

Skirtumas tarp komandų nuolat išliko ties 20 taškų riba. Mačui artėjant prie pabaigos prancūzėms pranašumą dar kiek pavyko padidinti ir jos galiausiai šventė triuškinamą pergalę, rezultatu 83:56.

Lietuvos rinkinė mače padarė išviso net 31 klaidą, kai prancūzės suklydo 16 kartų.

Abi rinktinės gerai metė tritaškius. Lietuvės pataikė 46 proc. (6/13), prancūzės - 50 proc. (9/18) mestų tolimų metimų. Lietuvių negelbėjo ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (33:26).

Atranką į 2023 m. Europos čempionatą Lietuvos rinktinė pratęs po metų, kai namuose bus žaidžiama su ukrainietėmis.

Prancūzija: Gabby Williams 14, Marine johannes 13 (3/4 trit.), Mamignan Toure 10, Sandrine Gruda (5 atk. kam.) ir Sarah Michel po 8.

Lietuva: Kamilė Nacickaitė 20 (7 kl.), Gabrielė Šulskė 8, Laura Juškaitė 7 (6 atk. kam., 5 kl.), Gintarė Petronytė ir Eglė Šventoraitė po 6.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: Prancūzija 83:56 Lietuva (22:17, 20:11. 24:15, 17:13.)

Vaizdas aikštėje nesikeičia. Prancūzių žaidime jau jaučiasi laisvumas, tiesa, atakomis sugeba atsakyti ir Lietuvės. Taškais pagaliau pasižymi ir Gintarė Petronytė.

Įpusėjus kėliniui Lietuva nuo varžovių atsilikinėjo 54:74.

Mačui artėjant prie pabaigos skirtumas jau darosi ir nepadorus. Prancūzės sėkmingai atakuoja mūsų rinktinės krepšį, o finalinis teisėjo švilpukas paskelbia galutinę Prancūzijos pergalę prieš Lietuvos rinktinę (83:56).

Trečias kėlinys: Prancūzija 66:43 Lietuva (22:17, 20:11. 24:15)

Kėlinuko pradžia nieko gero nežada. Dar kelios lietuvių klaidos, o prancūzės bėga. Skirtumas didėja ir jau varžovės priekyje net 48:28.

Pagrindinė mūsų rinktinės įžaidėja G. Šulskė prasižengia penktą sykį.. jai mačas jau baigėsi. Įpusėjus kėlinukui lietuvės stringa puolime, o prancūzos toliau demonstruoja solidų žaidimą. Jos pirmauja 55:33.

Stringa puolime lietuvaitės, o prancūzės atrodo pakankamai atsipalaidavusios. Jos užtikrintai laimėjo ir trečią kėlinį, o prieš lemiamas dešimt minučių lietuvės atsilieka jau 43:66.

Antras kėlinys: Prancūzija 42:28 Lietuva (22:17, 20:11)

Lietuvės jau suklydo 11 kartų.. prasta antrojo kėlinio pradžia. Laimei, prancūzės irgi nesugeba nieko sukurti puolime. Bet jos pirmauja 25:17.

Įpusėjus kėliniui vienintelius taškus rinktinei yra pelniusi K. Nacickaitė. Tuo tarpu prancūzės surengia kelias atakas ir jau jos priekyje 30:17.

Du Lietuvos tritaškiai! Po G. Šulskės metimo lietuvaitės artėja iki 26:31, varžovių treneris prašo minutės pertraukėlės.

Tačiau čia pat prancūzės irgi atsako tolimais šūviais. Nors lietuvaitės bando priartėti, vis dėlto lyderės M. Johannes tempiamos varžovės į pertrauką išeina pirmaudamos rezultatu 42:28.

Pirmas kėlinys: Prancūzija 22:17 Lietuva

Lietuvės gerai pradeda mačą, tačiau prancūzės irgi pataiko savo metimus bei sužaidus kelias minutes rezultatas lygus 5:5.

Įpusėjus kėliniui rinktinės apsikeičia keliomis apmaudžiomis klaidomis. Čia pat lietuvės sukuria dvi geras atakas. Po Kamilės Nacickaitės metimo Lietuva pirmauja 9:8.

Aikštėje verda atkakli kova, komandos keičiasi taikliais dvitaškiais (15:15). Bet vėl apmaudžios lietuvių klaidos, kuriomis puikiai pasinaudoja prancūzės.

Atkarpą 2:7 kelias paskutines minutes pralaimėjusios lietuvaitės po pirmojo kėlinio prancūzėms leido susikrauti penkių taškų  pranašumą – 17:22.