0

Tritaškių lietuje Meksikos rinktinę paskandinę Lietuvos krepšininkai iškovojo pirmą pergalę pasaulio čempionato D grupėje. Lietuviai rungtynes laimėjo rezultatu 87:74 (22:27, 23:14, 22:12, 20:21).

Rungtynių eiga:

Pirmąjį rungtynių ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo blankiai, kurį laiką rezultatas buvo apylygis, tačiau Meksikos krepšininkams pavyko išsiveržti į priekį ir kėlinio pabaigoje Lietuvos ekipa tik mažino pranašumą, kėlinį lietuviai pralaimėjo Meksikai rezultatu 22:27.

Kurį laiką varžovus antrojo kėlinio pradžioje dar besivijusi Lietuvos rinktinė surengė mažą spurtą, pagyvino žaidimą ir kėlinio pabaigoje jau turėjo pranašumą, kurį pavyko išlaikyti iki pat ilgosios pertraukos. Antrasis rungtynių ketvirtis baigėsi rezultatu 41:45 Lietuvos krepšininkų naudai.

Trečiasis kėlinys lietuviams prasidėjo nesėkmingai, tačiau kėliniui įpusėjus puikai tritaškius pataikę Lietuvos krepšininkai spurtavo ir sugebėjo nuo varžovų gerokai atitrūkti ir susikurti dviženklį pranašumą. Kėlinys pasibaigė Lietuvos rinktinės persvara 67:53.

Ketvirtajame kėlinyje Meksikos rinktinė stengėsi ištirpdyti lietuvių pranašumą, tačiau jis vis tiek viso kėlinio metu išliko nemažesnis nei dešimt taškų, o komandos keitėsi taikliais metimais, kol Lietuvos rinktinė iškovojo pirmą užtikrintą pergalę čempionate rezultatu 87:74.

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios D grupės komandos.

Lietuva: J. Mačiulis 19, J. Valančiūnas 17 (5 atk. kam.), D. Motiejūnas 15, D. Lavrinovičius ir S. Jasaitis po 9, A. Juškevičius 8, P. Jankūnas ir R. Seibutis (5 rez. perd.) po 4, Š. Vasiliauskas 2, M. Pocius, M. Kuzminskas taškų nepelnė.

Meksika: F. Cruzas 21, J. Gutierrezas 13, G. Ayonas 12 (6 atk. kam.)

Starto penketai:

Lietuva: Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis, Šarūnas Vasiliauskas, Donatas Motiejūnas, Renaldas Seibutis.

Meksika: M. Ramosas, J. Gutierrezas, G. Ayonas, F. Cruzas, H. Hernandezas