Meilutytei – 22-eji: kaip keitėsi Rūtos išvaizda ir gyvenimas po lemtingo plaukimo

Geriausia Lietuvos plaukikė, auksinė žuvelė Rūta Meilutytė kovo 19 dieną švenčia 22-ąjį gimtadienį. Šia proga kviečiame iš arčiau susipažinti su merginos pokyčiais, kurie ją lydėjo nuo pat 2012 metų, kai užsiplieskė kaunietės žvaigždė Londono olimpinėse žaidynėse ir prisiminti nelengvą merginos kelią.

R.Meilutytė (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas
45

Tada R.Meilutytei buvo vos penkiolika metų ir tą vakarą turbūt prisimena visi. Tai vakaras, prikėlęs Lietuvos plaukimą ir išgarsinęs šalies vardą visame pasaulyje.

Būtent nuo tada pradėta kalbėti apie tai, kad Lietuva neturi baseinų, o turimi yra apverktinos kokybės. R.Meilutytės benefisas Londone tapo itin svarbiu postūmiu primigusiam Lietuvos sportui, kuris pergalių tikėjosi tik iš krepšininkų.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rūtos Meilutytės gyvenimo ir išvaizdos pokyčiai

Fantastišku greičiu pasižymėjusi Rūta 100 m krūtine rungtyje Londone už nugaros paliko plaukimo žvaigždes, taip ir nesupratusias, kas įvyko.

Tais pačiais metais ji dominavo ir pasaulio pirmenybėse Turkijoje.

Dar po metų R.Meilutytė tęsė savo pasakišką pasirodymą, kai susišlavė titulus pasaulio čempionate Barselonoje ir Europos pirmenybėse Danijoje.

REKLAMA

Per visus šiuos turnyrus ne tik žibėjo auksas ant R.Meilutytės krūtinės, bet mergina daužė Lietuvos, pasaulio bei Europos rekordus.

2014 metai ir vėl buvo sėkmingi ir papuošti medaliais, o 2015-uosius sujaukė alkūnės trauma bei operacija.

Rudenio pradžioje plaukikė krito važiuodama dviračiu ir patyrė nemalonią traumą – jai skilo alkūnė. R.Meilutytė turėjo praleisti daug laiko be plaukimo ir tai sujaukė pasirengimo planus Rio de Žaneiro žaidynėms.

Būtent nuo čia prasidėjo sportininkės problemos – nespėjusi deramai pasiruošti žaidynėms ji 100 m krūtine finale liko tik septinta ir po finišo su ašaromis akyse puolė į tuometinio trenerio Johno Ruddo glėbį.

Tada viešoje erdvėje pasirodė vis daugiau klausimų dėl sportininkės kūno sudėjimo ir nuomonių, kad ji tapo „per didelė“ sėkmingai varžytis aukščiausiu lygiu.

Dar vienas skaudus smūgis patirtas 2017 metų pasaulio pirmenybėse, kur lietuvė liko be medalių plaukdama krūtine. Tiek 50, tiek 100 m distancijose ji liko ketvirta.

2018 metų pradžioje kino ekranus išvydo dokumentinis filmas apie R.Meilutytę, kuriame mergina atsiverė ir pripažino, kad kentėjo nuo depresijos ir su ja vis dar tebekovoja. Plaukikė kalbėjo apie nuolatinį spaudimą iš aplinkos ir kaip sunku su tuo susitaikyti.

Tais pačiais metais ji paskelbė, kad vyksta treniruotis į JAV, kur dirba su Davidu Salu, o kiek vėliau iškovojo sidabro medalį Europos čempionate.

Šių metų pradžioje Lietuvą vėl pasiekė liūdnos žinios – dėl sveikato problemų plaukikė negali treniruotis ir kol kas neaišku, ar ji šiais metais startuos svarbiausiose varžybose.

Kol kas sunku pasakyti, kaip toliau klostysis R.Meilutytės karjera, bet belieka palinkėti stiprybės ir atkaklumo!


Rašyti komentarą...
J
JANINA
2019-03-19 10:59:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
NEKREIP DĖMESIO Į NEMANDAGIUS KOMENTARU VAIKELI. DĖL LIETUVOS PADAREI DAUG, ŠLOVINAI JĄ. SAUGOK SVEIKATA, VISIEMS BUS NUSISPJAUTI KAI TAU BUS BLOGAI... REIKALINGA BŪSI TIK SAVO ŠEIMAI. LAIKAS PASIRŪPINTI SAVIMI, KURK SAVO GYVENIMĄ, SEKMĖS TAU IR SVEIKATOS.
Atsakyti
-1

T
To antaniuks ir juras
2019-03-19 10:56:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Abu esat pavydus ir nieko nepasieke savo gyvenime urodeliai ir tiek
Atsakyti
0

R
Rasa
2019-03-19 14:39:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepavydek Antaniuk,pats lopelis ko gero esi,uz tai ir izeidineji.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų