30
Vilniaus „Ryto” komandos triumfas (nuotr. Fotodiena.lt/Mato Baranausko)

Laukiamiausias ir didžiausias Lietuvos krepšinio renginys – Karaliaus Mindaugo taurė (KMT) – pasiekė finišą. Turnyre po dviejų metų pertraukos triumfavo Vilniaus „Rytas”.

30

Vilniaus „Rytas” finale 70:67 (11:13, 24:17, 16:13, 16:27) įveikė Kauno „Žalgirį”.

Likus 15 sekundžių iki rungytnių pabaigos Rokas Stipčevičius smeigė tritaškį ir suteikė „Rytui” 3 taškų pranašumą, tačiau jau kitoje atakoje Artsiomas Parakhouskis ties tritaškio linija prasižengė prieš Leo Westermanną.

Prancūzo rankose buvo „Žalgirio” galimybė išplėšti pratęsimą.  Vis tik, prancūzas, pataikęs pirmus du metimus, trečiojo pataikyti nesugebėjo, kamuolį atkovojo „Rytas” ir kauniečiams neliko nieko kita, kaip iškart prasižengti.

„Ryto” kapitonas Chrisas Krameris stojo mesti lemiamų baudų metimų, komandas skyrė 1 taškas (68:67) ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusios vos 6 sekundės.

Amerikietis pataikė pirmąjį, prametė antrąjį, pats atkovojo kamuolį ir iškart išprovokavo dar vieną pražangą. Netrukus jis vėl pataikė pirmą metimą (70:67), antrąjį prametė specialiai, o laiko paskutinei „Žalgirio” atakai nebeužteko.

Artūras Milaknis sugavo kamuolį ir „Siemens” arenoje nuaidėjo sirenos, pranešusios apie įspūdingą „Ryto” triumfą Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

„Žalgiris” pirmavo beveik visos dvikovos metu. Vis dėl to, ketvirtajame kėlinyje Dainiaus Adomaičio kariauna spurtavo 13:0 ir likus dviems minutėms jau pirmavo 66:62.

Pergalę vilniečiams padovanojo įspūdingą solo pasirodymą ketvirtojo kėlinio pabaigoje surengęs kroatas Rokas Stipčevičius.

Jis vien per paskutines dešimt minučių pataikė tris tritaškius, o viso surinko 13 taškų.

Vilniečiai atkovojo daugiau kamuolių (35 ir 31), taip pat taikliau mėtė dvitaškius (50 prieš 42 proc.).

Tiesa, „Ryto” pergalę nulėmė ir fantastiškas starinio penketo žaidėjų pasirodymas. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio kilę D. Adomaičio auklėtiniai kartu pelnė vos 17 taškų.

„Žalgirio” atsarginiai žaidėjai savo ruožtu šįvakar pelnė beveik dvigubai daugiau, 32 taškus.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15 (6 atk. kam., 6 kld.), Arciomas Parachouskis 14 (11 atk. kam., 21 n.b.), Rokas Stipčevičius 13, D.J. Seeley 11, Arnas Butkevičius 10.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Leo Westermannas (5 rez. perd.) ir Aaronas White‘as (6 atk. kam.) po 11, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8.

Šiame mače buvo užfiksuotas visų laikų KMT lankomumo rekordas. Finalą „Siemens“ arenoje stebėjo 9350 žiūrovų.

Prieš rungtynes masažuotojui Juozui Petkevičiui ir žinomai žurnalistei Reginai Mundrytei buvo įteikti apdovanojimai už nuopelnus Lietuvos krepšinio lygai.

Pusfinalyje „Rytas“ 86:72 pranoko Klaipėdos „Neptūną“, o „Žalgiris“ 89:58 sutalžė Panevėžio „Lietkabelį“.

Rungtynių eigą nuo 17:30 val. galiėjote sekti kartu su portalu tv3.lt:

RUNGTYNIŲ EIGA:

STARTINIAI PENKETAI:

„Rytas”: Artsiomas Parakhouskis, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, D. J. Seeley, Chrisas Krameris.

„Žalgiris”: Aaronas White'as, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nate'as Woltersas, Antanas Kavaliauskas.

Ketvirtas kėlinys (65:68)

Tritaškiais apsikeičia Rokas Stipčevičius ir Leo Westermannas (53:62). Netrukus „Ryto” kroatas pataiko dar du tritaškius iš eilės ir intriga finale auga su kiekviena akimirka (61:62).

34 minutę itin svarbų tritaškį pataiko Artūras Milaknis (50:59). Dainius Adomaitis iškart prašo minutės pertraukėlės.

D. J.  Seeley smeigia pirmą savo tritaškį ir priartina „Rytą” iki šešių taškų (46:52).

Trečias kėlinys (43:51)

Besibaigiant trečiajam kėliniui „Žalgiris” bėga rekordiniu skirtumu (41:50), o tai Š. Jasikevičiaus kariaunai leidžia daryti didelis vilniečių pražangų kiekis ir realizuojami baudų metimai.

M. Grigonis vos po kelių atakų smeigia tritaškį, o Ch. Krameris klysta puolime (39:44).

M. Grigonis baudžiamas nesportine pražanga, tačiau ja „Rytas” pilnai nepasinaudoja ir žalgiriečiai toliau priekyje (37:41).

Netrukus Aa. White'as suteikia žalgiriečiams rekordinę septynių taškų persvarą, tačiau Ch. Krameris smeigia tritaškį (35:39).

Kauniečiams per tris pirmas trečio ketvirčio atakas užpulti nepavyksta.

Antras kėlinys: (30:35)

Du tritaškius paeliuj pelno pusfinalyje spindėjęs Ch. Krameris, tačiau M. Grigonis atsako dviem savo dvitaškiais ir komandas skiria vienas metimas (25:27).

Komandoms ir antrojo kėlinio metu kur kas geriau sekasi gintis, nei pulti. 15 rungtynių minutę „Rytas” dar nėra pasiekęs 20 taškų ribos (19:23).

Žalgiriečiai smeigia du tritaškius iš eilės (15:19), o A. Milaknio divtaškis kauniečiams pirmąkart suteikia ir 6 taškų persvarą (15:21).

Pirmas kėlinys: (13:11)

Gynyba ir atkaklia kova paremtas pirmasis kėlinys žada intriguojančią dvikovą. Tiesa, taškų komandos per pirmąją rungtynių atkarpą pelnė itin nedaug (13:11). A. Parakhouskis yra rezultatyviausias susitikimo žaidėjas ir yra pelnęs 5 taškus.

Akivaizdu, kad jaudulio netrūksta iš abiejų komandų pusės. Įpusėjus ketvirčiui abi komandos kartu pelnė vos 10 taškų.

Rungtynes atidaro A. Butkevičiaus dvitaškis, tačiau jau kitoje atakoje krepšį įspūdingu dėjimu drebina Aa. White'as.