24
Kevinas Durantas (nuotr. SCANPIX)

Oklando „Warriors“ šio sezono atkrintamosiose lieka nepralaimėjusi. Pergalių serija prasitęsė iki 15-os, kai „Warriors“ trečiosiose NBA finalo rungtynėse svečiuose 118:113 (39:32, 28:29, 22:33, 29:19) nokautavo Klivlando „Cavaliers“. Oklando komandai iki titulo trūksta žingsnio – serijos rezultatas tapo 3:0.

24

Šeimininkai, finale atsilikdami 0:2, pirmąsias namų rungtynes pradėjo 5:0. Tačiau čia pat po tritaškį pataikė Klay Thompsonas ir Kevinas Durantas. „Warriors“ pirmavo 6:5 (2 minutė).

Pirmojo ketvirčio viduryje LeBrono Jameso vedama „Cavaliers“ atitrūko 17:13. Komandos lyderis pelnė devynis taškus. Tačiau permainingą kėlinį laimėjo „Warriors“ – 39:32.

Svečiai antrojo ketvirčio viduryje įkrito į duobę bei keturias minutes nepelnė taškų. Nespindėjo ir „Cavaliers“. Tai Oklando krepšininkams leido paskutinę kėlinio minutę įgyti rekordinę persvarą – 67:59.

„Warriors“ per pirmąją rungtynių dalį pataikė 12 tritaškių. Tai – naujas NBA finalų visų laikų rekordas.

„Cavaliers“ iniciatyvą perėmė trečiojo ketvirčio pabaigoje. Šeimininkams pavyko atitrūkti didžiausiu atstumu – 94:87 (35 min.).

Klivlando komanda, likus pustrečios minutės, pirmavo 113:107. „Cavaliers“ pranašumą išlaikė ir prasidėjus paskutiniajai minutei (113:111). Tačiau šeimininkai taškų taip ir nebepelnė. K. Durantas prie įspūdingo „Warriors“ finišo 11:0 prisidėjo septyniais taškais, Stephenas Curry – keturiais.

„Warriors“ kovą dėl kamuolių laimėjo 44:37, atliko daugiau rezultatyvių perdavimų – 29:17, taikliau metė tritaškius – 16 iš 33 (49 procentai) prieš 12 iš 44 (27 proc.). Tiesa, Oklando komanda padarė daugiau klaidų – 18 prieš 12.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 39 (15/27 metimų, 5/6 baudų, 11 atkovotų kamuolių, 9 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos), Kyrie Irvingas 38 (16/29 met., 6/6 baud., 6 atk. kam.), J. R. Smithas 16 (5/10 tritaškių).

„Warriors“: Kevinas Durantas 31 (10/18 met., 7/8 met., 8 atk. kam.), Klay Thompsonas 30 (11/18 met., 6 atk. kam.), Stephenas Curry 26 (8/19 met., 5/5 baud., 13 atk. kam., 6 rez. perd.).

„Warriors“ serijoje pirmauja 3:0. Ketvirtosios rungtynės vėl vyks Klivlande. „Cavaliers“, norinčiai apginti čempionės titulą, prireiks dar vieno stebuklo. Pernai Klivlando komanda atsiliko 1:3, bet laimėjo seriją. To per visą istoriją nepadarė nė viena NBA komanda.

Oklando ekipa šio sezono atkrintamosiose dar nepralaimėjo. 15 pergalių iš eilės – naujas NBA visų laikų rekordas.

„Warriors“ pirmajame etape 4:0 susitvarkė su Portlando „Trail Blazers“, antrajame – Jutos „Jazz“, Vakarų konferencijos finale – San Antonijo „Spurs“.

Iki finalo nedaug klydo ir „Cavaliers“. Ji atkrintamąsias pradėjo pergale 4:0 prieš Indianos „Pacers“. Vėliau 4:0 nokautavo Jono Valančiūno Toronto „Raptors“, o Rytų konferencijos finale – 4:1 Bostono „Celtics“.

„Warriors“ (67 pergalės / 15 pralaimėjimų) – NBA reguliariojo sezono nugalėtoja. „Cavaliers“ (51/31) Rytuose buvo trečia.