Luka Dončičius ir Dalaso „Mavericks“ pavojingai išbarstė 29 taškų pranašumą, bet galiausiai sugebėjo pratęsti savo sezoną bent vienerioms rungtynėms.

NBA Vakarų konferencijos finalo rungtynėse „Mavericks“ namuose 119:109 (28:24, 34:23, 37:23, 20:39) įveikė San Fransisko „Golden State Warriors“ ir sušvelnino serijos iki keturių pergalių seriją – 1-3.

Penktosios serijos rungtynės vyks San Fransiske.

Dalaso komanda atitrūko antrame kėlinyje, kai trumpą atkarpą laimėjo net 19:2 ir dviejų taškų deficitą pavertė dviženkliu pranašumu – 48:33.

„Mavericks“ geriau pradėjo ir antrąją mačo pusę – trečiame kėlinyje palaipsniui vis didino savo persvarą, kol ji nebekėlė abejonių ir pasiekė triuškinančią 29 taškų ribą.

Visiškai sudėti ginklų „Warriors“ nebuvo linkusi ir ketvirtą kėlinį pradėjo surengdami savąjį spurtą 16:2 ir nukirpdami atsilikimą per pusę.

Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes Jonathanas Kuminga surinko 5 taškus iš eilės ir pavojingai priartėjo – 102:110.

Po Jasono Kiddo minutės pertraukėlės L. Dončičius įkrovė iš viršaus, Reggie Bullockas po slovėno perdavimo įsūdė tritaškį ir Dalasas galiausiai įtvirtino pergalę.

L. Dončičius liko šalia trigubo dublio – slovėnas pelnė 30 taškų (7/15 dvit., 3/11 trit., 7/10 baud.), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Dalaso ekipa puikiai atakavo iš toli – realizavo 20 tritaškių metimų iš 43 (46,5 proc.).

„Mavericks“: L. Dončičius 30 (14 atk. kam., 9 rez. perd.), D. Finney-Smithas 23, R. Bullockas 18, J. Brunsonas 15, M. Kleberas 10, S. Dinwiddie 10.

„Warriors“: S. Curry 20 (8 rez. perd.), J. Kuminga 17, J. Poole’as 14, A. Wigginsas 13, K. Thompsonas 12, D. Greenas ir M. Moody po 10.