Nuo to laiko, kai NBA atsirado 24 sekundžių atakos laikrodis, 50 taškų pranašumu po dviejų kėlinių laiminčios komandos lyga dar nematė. Dalaso „Mavericks“ 124:73 išvykoje sumaitojo Los Andželo „Clippers“.

Taip, pastarieji neturėjo Kawhi Leonardo, tačiau, pasak ESPN, drąsiai galima sakyti, kad net ir tokio talento žaidėjas menkai būtų pagelbėjęs komandai pralaiminčiai 27:77 viduryje rungtynių.

„Clippers“ (2/0) ir „Mavericks“ (0/2) šias rungtynes pergalių ir pralaimėjimų balansu pasitiko visiškai skirtingomis nuotaikomis. Tiesa, ilgai netruko suprasti, kad Dalaso klubas be pergalių neliks. 23-3 spurtą dar pirmajame kėlinyje sukurpę Ricko Carlisle'o vyrai likus 3 minutėms ir 23 sekundėms iki kėlinio pabaigos pirmavo 25:5. Jau tada buvo aišku su kokiu nusiteikimu „Mavs“ žais šias rungtynes.

Po pirmojo kėlinio Dalaso klubas pirmavo 36:13 ir jau antrajame pasiekė 40 taškų pranašumą (56:16) likus dar 7 minutėms ir 35 sekundėms iki pertraukos. Trey'aus Burke'o tritaškis likus mažiau nei 30 sekundžių iki antrojo kėlinio pabaigos sukūrė istoriją – 50 taškų pranašumą (77:27).

Kaip „Mavericks“ tai padarė? Kaip ir galima tikėtis, statistikos protokolo skaičiai nemeluoja. Luka Dončičiaus vedamas klubas 58 proc. metė dvitaškius, kai jų varžovai tai darė katastrofiniu 24 proc. taiklumu. Tritaškiu kontrastas dar kraupesnis – 45 proc. „Mavericks“ prieš 5 proc. „Clippers“.

Anot ESPN, tai yra prasčiausias pusės rungtynių rodiklis NBA per 25 metus. Pateikiame dar keletą statistikos protokolo įdomybių po dviejų kėlinių:

Atkovoti kamuoliai: „Mavs“ 32:16 „Clippers“,

Rezultatyvūs perdavimai: „Mavs“ 16:3 „Clippers“,

Perimti kamuoliai: „Mavs“ 6:0 „Clippers“,

Taškai greitose atakose: „Mavs“ 20:2 „Clippers“,

Taškai po krepšiu: „Mavs“ 34:10 „Clippers“.

Per pirmąją rungtynių dalį pasižymėjo vos keturi Los Andželo klubo žaidėjai. Daugiausiai surinko Paulas George'as (13 tšk, 4/12 met., 0/6 trit.). Kitoje barikadų pusėje L. Dončičius pelnė 18 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Tai yra daugiau rezultatyvių perdavimų nei visa „Clippers“ atliko per visą pirmąją rungtynių dalį. Taip pat, L. Dončičius ir Joshas Richardsonas kartu pelnė 33 taškus, šešiais daugiau nei jų visi varžovai.

Į tokį šokiruojantį rezultatą sureagavo ne tik esami, bet ir buvę NBA žaidėjai. Tarp jų – legenda Magicas Johnsonas.

„Clippers“ antrąją rungtynių dalį pradėjo 11:0 spurtu, tačiau „Mavericks“ smogė atgal ir didžiausias pranašumas buvo pasiekęs net 57 taškus.

Dalaso ekipa išrašė varžovams jų didžiausią pralaimėjimą per visą klubo egzistavimą. Didesnį nei 40 taškų pranašumą „Mavs“ laikė virš 31 minutės. Tai yra didžiausia atkarpa per pastaruosius 25 metus.