Maradona atguls šeimos kapinėse, Neapolyje stadionas bus pervadintas legendos vardu

Legendinis argentinietis futbolininkas Diego Maradona bus palaidotas ketvirtadienį Buenos Airių pakraštyje esančiose kapinėse, pranešė velionio atstovas.

D. Maradona, miręs trečiadienį ištiktas širdies smūgio po neseniai atliktos galvos smegenų operacijos, per kurią buvo pašalintas susidaręs kraujo krešulys, atguls kapinėse „Jardin de Paz“ („Ramybės sodas“), kur taip pat palaidoti jo tėvai, naujienų agentūrai AFP sakė atstovas Sebastianas Sanchi.

Savo ruožtu Neapolio meras Luigi De Magistris ketvirtadienį pradėjo oficialią D. Maradonos vardo suteikimo miesto Šv. Pauliaus (San Paolo) stadionui procedūrą.

Šis sprendimas priimtas miestui gedint legendinio futbolininko, mirusio nuo širdies smūgio trečiadienį, praėjus vos dviem savaitėms po išrašymo iš Buenos Airių ligoninės, kur jam buvo atlikta operacija kraujo krešuliui iš galvos smegenų pašalinti. D. Maradonai buvo 60 metų.

„Mes jau šį rytą darome pirmuosius žingsnius, kad Neapolio stadionas būtų dedikuotas Maradonai, – sakė Neapolio meras. – Tai yra procesas, tačiau šis procesas bus greitas, nes troškimas yra labai didelis ir mūsų niekas nesulaikys“.

„Mes tikimės, kad tai sutaps su varžybų, stebimų sirgalių, sugrįžimu“, – pridūrė L. De Magistris. 

Miesto valdomame stadione žaidžiant D. Maradonai Neapolio futbolo klubas "Napoli" iškovojo du Italijos aukščiausios lygos "Serie A" čempionų titulus 1987 ir 1990 metais. 

Po Antrojo pasaulinio karo stadionas buvo pavadintas Šv. Pauliaus vardu, nes pasak legendos, apaštalas, pasiekęs šiuolaikinės Italijos žemes, išsilaipino dabartinio vakarinio Neapolio priemiesčio teritorijoje. 

„Manau, kad teisinga pavadinti Šv. Pauliaus stadioną tavo vardu, kad tu ir išliktum su mumis kaip liudytojas didingo kelio, kurį nuėjo ši komanda“, – sakoma Neapolio futbolo klubo prezidento Aurelio De Laurentiis atvirame laiške velioniui D. Maradonai. – Jūsų metai neišdildomai išliko neapoliečių atmintyje. Atsinaujinimo ir išsvajoto prisikėlimo simbolis.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų