LKL prezidentas: čempionatas tikrai įvyks, žiūrovų skaičius neribojamas

Likus trims savaitėms iki Lietuvos krepšinio lygos  „Betsafe–LKL“ pradžios lygos vadovai kartu su šalies sveikatos apsaugos ministerijos atstovais nubrėžė ateinančio sezono saugumo gaires.

LKL konferencija. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)
9

Pasaulyje vis dar siaučiant koronavirusui tenka griebtis tam tikrų griežtų saugumo reikalavimų, norint saugiai vykdyti sporto renginius. Praėjęs LKL sezonas dar kovą apskritai buvo nutrauktas, nes lyga nematė galimybės esamomis sąlygomis jo tęsti.

Šiuo metu karantino Lietuvoje nėra, bet sporto renginiams, žinoma, ir krepšiniui galioja tam tikri saugumo reikalavimai, kurių turės laikytis tik žiūrovai, tiek ir visos dešimt čempionato komandų.

„Šiandien turėjome susitikimą su ministerijos atstovais. Buvo ir visuomenės sveikatos centro atstovais ir buvo kalbama apie klausimus, liesiančius LKL darbą, saugumą, mūsų klubų dalyvavimą kituose turnyruose. Taip pat kalbama, ką mes galime jiems padėti ir ką galime padaryti, kad juos apsaugoti. Čempionatas prasideda rugsėjo 19-ąją, tikimės, kad baigsime birželį ar gegužės pabaigoje. Čempionatas tikrai bus žaidžiamas. Išmokome gyventi kitaip, lyga nebus sustabdyta. Turime planų A,B ir planuojame kitąmet turėti čempionus“, – sakė LKL prezidentas Remigijus Milašius.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LKL konferencija.

Konferencijoje dalyvavusi epidemiologė Loreta Ašokienė tikino, kad svarbiausia yra bendradarbiauti visoms pusėms ir laikytis nustatyti rekomendacijų.

„Smagu, kad atsižvelgiama į pastabas ir rekomendacijas. Lygos pasiruošimas tokioje situacijoje yra geras.  Aišku, viskas priklauso nuo to, kaip viską pavyks įgyvendinti, kaip rekomendacijų bus laikomasi. Suprantame rizikas, nes tai yra specifinis dalykas, bet tikimės, kad pavyks viską saugiai įgyvendinti. Operacijų vadovas Veryga trečiadienį pasirašė, kad nuo rugsėjo 1 dienos nėra ribojamas žiūrovų skaičius arenose. O toliau matysime eigoje, kokia bus situacija. Salėse turės būti išlaikomas vieno metro atstumas ir visi turės būti su kaukėmis“, – teigė L. Ašokienė.

REKLAMA

„Prašome nesiglėbesčiuoti, nespausti rankų. Reikia vengti nereikalingų kontaktų. Atsarginiai žaidėjai turės būti su kaukėmis, įskaitant trenerio asistentus ir aptarnaujantį personalą. Žinoma, teisėjai galės būti be kaukių, nes jiems tai nebūtų itin patogu“, – tikino LKL varžybų direktorė Rasa Liuimienė.

Konferencijoje taip pat buvo aptariamas klausimas, kas nutiktų, jei kažkurioje LKL komandoje būtų koronaviruso atvejis.

„Jeigu asmuo pasijaučia blogai, jis apskritai neturi ateiti į treniruotę – privalo informuoti klubą, kad jaučiasi prastai. Tada turi atlikti koronaviruso testą ir jeigu jis yra neigiamas, tada galima bus grįžt į treniruotes. Bet jeigu nustatomas teigiamas testas, tada turi būti izoliuota komanda ir testuojami visi žaidėjai. O tada 14 dienų terminui iškrenta iš čempionato ir tie mačai perkeliami į vėlesnį laiką, bet pirmenybės nėra stabdomos“, – sakė LKL varžybų direktorė Rasa Liuimienė

Kaip tikino LKL direktorius Romualdas Brazauskas, tų planų lyga turi ne vieną ir priklausys nuo situacijos, kuris bus taikomas.

„Planas A yra žaidimas įprastai. Planas B – be žiūrovų, C – žaisti alternatyviose arenose, jeigu padidėjęs sergamumas tam tikrame mieste ar miestuose. D – visos komandos susirenka viename mieste ir rungtyniauja ten, bet čia jau reikėtų komunikuoti su europinių lygos vadovais, daug niuansų, tad sunku dabar kažką ir komentuoti“, – tikino vienas iš lygos vadovų.

Anot LKL vadovų, testai žaidėjams bus atliekami periodiškai, dėmesys bus skiriamas ir arenų dezinfekavimui.

REKLAMA

„Žurnalistams bus parengtos atskiros taisyklės, kur bus numatytos vietos jiems bei fotografams. Stengsimės šiek tiek padidinti atstumus tarp žurnalistų ir komandų. Dėl spaudos konferencijų, pranešime vėliau, kadangi tikrai turėsime laikytis atstumų“, – konferencijos metu tikino KL varžybų direktorė R. Liuimienė

Kitą savaitę Eurolygos klubai susirinkime irgi turėtų diskutuoti dėl 2020-2021 m. sezono vykdymo. Žurnalistų paklausus R.Milašiaus, o kaip atrodytų LKL situacija jei Eurolyga nuspręstų varžybas vykdyti „burbulo“ principu, šis atsakė: „Ispanija, Turkija, Izraelis, Graikija. O kur dar kontraktai su televizija, kurie yra didžiuliai. Viskas taip paprastai tiesiog nevyksta. Turi būti perversmas visuose turnyruose, ne tik Eurolygoje, bet ir Čempionų lygoje. To niekada nebus“.

„Jei Eurolyga nuspręstų daryti burbulo turnyrą, sunku įsivaizduoti kaip viskas ten iš tikrųjų vyktų. Manau, kad Lietuva mažiau paveikta viruso šalis. Turime šalių po tris ar keturias komandas, jos laukia, ką Eurolyga nuspręs. Kitą savaitę kaip tik vyks Eurolygos ir FIBA Čempionų lygos posėdžiai, tad lauksime žinių, modeliuosime viską pagal tai“, – teigė LKL prezidentas.

Naujasis „Betsafe–LKL“ sezonas startuos rugsėjo 19-ąją dieną.


Rašyti komentarą...
A
Arvydas
2020-08-27 13:54:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Afigienai, svarbu bapkės LKL'ui tik, o sveikata tai dzin, kad bus virusas nešiojamas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų