Sekmadienį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) baigėsi 70-asis „Formulės 1“ sezonas, kurio paskutinį etapą laimėjo britas Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ bolidu.

Iš „pole“ pozicijos startavęs L. Hamiltonas dominavo nuo pirmo iki paskutinio rato, nesulaukdamas rimtesnio spaudimo iš varžovų. Britas užbaigė sezoną, šeštą kartą tapdamas pasaulio čempionu. Daugiau titulų per „Formulės-1“ istoriją turi tik legendinis vokietis Michaelis Schumacheris (7).

Antras finišavo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Nemažą lenktynių dalį jis važiavo už monakiečio Charleso Leclerco („Ferrari“), bet šis labai anksti atliko pirmąjį sustojimą ir antroje lenktynių dalyje turėjo kur kas labiau padilusias kietas padangas, nei M. Verstappenas, todėl olandui nebuvo sunku jį aplenkti.

C. Leclercas finišavo trečias, bet jam dar gresia bauda, nes kuro kiekis monakiečio bolide prieš lenktynes skyrėsi nuo to, kokį buvo nurodžiusi „Ferrari“ komanda.

Ketvirta vieta džiaugėsi suomis Valtteri Bottas („Mercedes“). Dėl dviejų pakeistų variklių suomis startavo paskutinis – 20-as. Jis greitai skynėsi kelią pro lėtesnius bolidus, „Mercedes“ jam parinko teisingą strategiją, V. Bottas sėkmingai tausojo padangas ir tai jam padėjo antroje lenktynių stadijoje aplenkti tailandietį Alexanderį Alboną („Red Bull“) bei vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“).

S. Vettelis ilgą laiką važiavo ketvirtas, bet prarado brangias sekundes boksuose, kai „Ferrari“ priėmė vieną pilotą po kito. Tada mechanikai užstrigo ties priekine padanga, vokietis grįžo į trasą iš karto už varžovų ir prarado dar daugiau laiko. Paskutiniuose ratuose jis aplenkė A. Alboną ir finišavo 5-as.

L. Hamiltonas sezoną baigė su 413 taškų. Tai – visų laikų rekordas.

Pernai L. Hamiltonas čempionu tapo su 408 tšk.

V. Bottas (326) užėmė antrą vietą, trečią vietą bendroje įskaitoje užsitikrino M. Verstappenas (278), pranokęs C.Leclercą (264) su S.Vetteliu (240). Konstruktorių įskaitoje triumfavo „Mercedes“ (739), antra buvo „Ferrari“ (504), o trečia – „Red Bull“ (417).

2020 m. „Formulės 1“ sezoną sudarys net 22 etapai. Pirmosios kitų metų lenktynės kovo 15 d. vyks Australijoje.