Prieš Ronaldo žaidęs, o dabar jį pamatyti norintis Jankauskas: dėl sąlygų tikrai gaila

Lietuvos futbolo rinktinė ir šalies futbolo sirgaliai skaičiuoja paskutines valandas iki istorinio įvykio – ant dirbtinės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadiono dangos išbėgs ne kas kitas, o Cristiano Ronaldo į priekį vedami Europos čempionai, Portugalijos futbolininkai. Milžinišką ažiotažą sukėlusi Lietuvos ir Portugalijos dvikova sulauks ir ypatingų žiūrovų.

Edgaras Jankauskas (nuotr. SCANPIX)
33

Štai pirmadienį, kuomet portugalai LFF stadione surengė vienintelę treniruotę, tarp būrio žurnalistų greta aikštės sutikome ir buvusį Lietuvos rinktinės trenerį, vieną geriausių visų laikų šalies futbolininkų, Edgarą Jankauską.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Istorinė C. Ronaldo ir portugalų treniruotė Vilniuje

Dar visai neseniai prie rinktinės vairo stovėjęs E. Jankauskas į stadioną atvyko pasižiūrėti tikrai ne savo įpėdinio Valdo Urbono strategijų ar pagirti buvusių savo auklėtinių – jis neslepė, kad smalsumą sukaustė ne tik būsimos rungtynės, bet ir pirmi portugalų žvaigždyno žingsniai ant LFF vejos.

„Visada yra ką pamatyti, juk laikas bėga”, – nusišypsjo tv3.lt kalbintas specialistas.

E. Jankauskas neslepia, kad tokio masto futbolo renginys mūsų šalyje yra ypatingas, tačiau buvęs rinktinės treneris nepraleido progos savotiškai įgelti ir šalies futbolo bendruomenei. Tai – apverktinas stadionas.

„Emocijos geros. Labai gera komanda atvažiavo, mažų mažiausiai smagu. Bilietai išpirkti, daug žmonių ateis, jiems tai šventė. Aišku, norėtųsi, kad tos sąlygos būtų geresnės. Tos tribūnos būtų pilnos, bet labai daug kas nepateks, daug kas nepamatys”, – kalbėjo E. Jankauskas.

REKLAMA

Buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas kadaise pats rungtyniavo Portugalijoje, kur gynė FC „Porto” garbę. 2003-2004 metų laikotarpiu jis spėjo su C. Ronaldo pasigrumti ir vienoje aikštėje. 

Tačiau nuo to laiko prabėgo 15 metų, C. Ronaldo vis dar yra aikštėje, o E. Jankauskas spėjo ir treneriu padirbti, ir žiūrovu, kaip dabar, pabūti.

„Laikas bėga, futbolas keičiasi, atsiranda technologijų, atsiranda naujovių. Futbolą visada gerai matyti. Aišku, norisi pamatyti vieną geriausių pasaulio žaidėjų iš tribūnų. Pačiam teko su juo žaisti. Pamenu tai buvo 2003-ieji, galbūt 2004-ieji, kai jis dar žaidė „Sporting” klube. 

Buvo kelios geros rungtynės, FC „Porto” prieš „Sporting”. Vėliau jis persikėlė į Mančesterį, mes kaip tik juos eliminavome Čempionų lygoje. Gera prisiminti”, – akis į dangų trumpam pakėlė E. Jankauskas.

Tiesa, pačių Lietuvos futbolininkų buvęs treneris „nurašyti” neskuba. Kukliai nusišypsojęs jis tikino, kad lietuviai vis tik gali duoti garbingos kovos.

„Visaip gali pasibaigti. Prognozuotojai prognozuoja labai lengvą portugalų pergalę, bet aš tikiuosi, kad taip nebus. Na, bent tikiuosi (šypsosi)”, – sakė E. Jankauskas.

Po kelių minučių prie Lietuvos futbolo ikonos pribėgo portugalų žurnalistai. Jis davė interviu Portugalijos televizijai, tačiau suprasti, ką keistoka anglų kalba šnekėjo portugalai, iš kelių metrų buvo itin sunku.


Rašyti komentarą...
K
Kaunietis
2019-09-17 12:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas jis toks?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų