Šiuo metu Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas artėja finišo link. Paskutinį bilietą į pusfinalį trečiadienį popiet iškovojo Čekijos krepšininkų barjerą perkopę Australijos krepšininkai.

Visą rungtynių laiką priekyje buvę australai Čekijos nacionalinę komandą įveikė 82:70 (17:17, 16:13, 30:18, 19:22).

Pergalę australai praktiškai užsigarantavo jau po trečiojo kėlinio, kurį laimėjo 12 taškų skirtumu. Prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 15 taškų, todėl čekams reikėjo mini stebuklo. Vis tik, užtikrintai ir rungtynių pabaigą sužaidę australai neleido Europos komandai tęsti kovos dėl medalių.

Dabar Australijos rinktinė ruošis pusfinalio mūšiui, kuriame dėl vietos finale penktadienį kausis su Ispanijos krepšininkais. Nors čekai pralaimėjo, savus sirgalius jie tikrai turėjo pradžiuginti.

Ypatingą pasirodymą sukūrė Čekijos rinktinės lyderis Tomašas Satoransky, likęs vos per vieną skaičiuką nuo trigubo dublio.

Jis dvikovą baigė pelnęs 13 taškų, atkovojęs 9 kamuolius ir atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų.

Australija: Patrickas Millsas 24 (6/9 tritaškiai, 6 rez. perd.), Chrisas Gouldingas 14 (4/11 tritaškiai), Andrew Bogutas 10, Matthew Dellavedova (3/15 metimai, 5 atk. kam.) 9.

Čekija: Patrikas Auda 21 (3/3 tritaškiai), Tomašas Satoransky 13 (9 atk. kam., 13 rez. perd., 5 kld.), Pavelas Pumprla 10, Jaromiras Bohačikas 8.

Čekijos rinktinė pirmenybėse tęsia kova dėl 5-8 vietų.

RUNGTYNIŲ EIGA:

KETVIRTAS KĖLINYS: (77:66)

Įpusėjus ketvirtam kėliniui P. Auda taikliai meta tolimą metimą ir mažina atotrūkį iki dešimties taškų (73:63).

Paskutinį kėlinį čekai pradeda spurtuodami (63:55).

TREČIAS KĖLINYS: (63:48)

Pasibaigus kėliniui didele persvara priekyje Australija (63:48).

Likus minutei iki kėlinio pabaigos C. Gouldingas nesigaili čekų ir metą taiklų tolimą metimą nutolindamas rinktinę 16 taškų (60:44).

Australijos rinktinė toliau tolsta nuo čekų. A. Boguto metimas didina atotrūkį iki trylikos taškų (55:43).

Prabėgus beveik trims kėlinio minutėms australai pirmauja vienu tašku, o A. Baynesas stoja mesti baudų metimų, tačiau krepšį pasiekia tik vienas iš jų (38:36).

ANTRAS KĖLINYS: (33:30)

Po antro kėlinio vos trim taškais pirmauja Australija (33:30).

Po P. Auda dėjimo čekai įgauna minimalią persvarą (24:26).

Prabėgus keturioms kėlinio minutėms kova vyksta taškas į tašką (22:22).

PIRMAS KĖLINYS: (17:17)

Pasibaigus pirmam kėliniui rezultatas lygus (17:17).

P. Auda pelno du taškus ir išsiveržia į priekį (13:15).

P. Millsas toliau tritaškiais ir toliau baudžia čekus ir sparčiai veda rinktinę tolyn (13:8).

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė J. Bohacikas, bet neilgai trukus P. Millsas atsakė tritaškiu ir Australijai suteikė taško persvarą (3:2).

STARTINĖS SUDĖTYS:

Australija: Aronas Baynesas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Jockas Landale'as, Patty Millsas

Čekija: Ondrej Balvin, Jaromir Bohacikas, Vojtechas Hrubanas, Martinas Krizas, Tomas Satoransky