Ar tikrai automobilio valdymas įkandamas kiekvienam?

Kasdienė kelionė numatytu maršrutu dažniausiai tampa keliskart greitesnė turint ir naudojant nuosavą automobilį. Atrodytų, elementaru, turi vairuotojo pažymėjimą, turi automobilį, ir, kaip sako išmintis, „sėdi ir važiuoji“. Tačiau taip atrodo tik tiems, kas, visų pirma, turi ne tik pakankamai drąsos, bet ir gebėjimų kiekvieną dieną sėsti už automobilio vairo, sako ekspertai. Jų teigimu, vairavimas – toli gražu ne kiekvieno mokslas.

Vairavimo mokyklos „Vairuoju pats” įkūrėjo, instruktoriaus Viktoro Markovo teigimu, mokantis vairuoti nemažai lemia tinkamas nusiteikimas ir fizinės žmogaus savybės. Taip pat, pasak eksperto, gerai vairuoti gali tik tas, kuris pakankamai pasitiki savimi ir keliskart nepavykus savęs „nenurašo”.

„Dažnai vairavimo egzaminų neišlaiko tie, kurie nuo pat pradžių būna blogai apie save nusiteikę. Būna, žmonės tiesiog bijo ir nieko nepadarysi, bet manau, kad tinkamu laiku tinkamas dialogas gali daug ką išspręsti. Juk dažniausiai iš pradžių bijo visi, todėl reikia paskatinti, pajuokauti ir žmogus galiausiai „persilaužia”.

REKLAMA

Jei mokiniui skiriama pakankamai laiko ir dėmesio, problemų dažniausiai nekyla. Būna, po pirmos pamokos tikrai galvoji, kad šiam žmogui automobilį vairuoti nelemta, bet po kurio laiko pats stebiesi, kiek visko išmokstama. Žinoma, nekalbu apie fizines ir fiziologines problemas, tokias kaip koordinacijos trūkumas ar garbus amžius. Šiais atvejais išmokti vairuoti sunkiau, bet įdėjus pakankamai pastangų, viskas įmanoma”, - kalbėjo V. Markovas.

Ekspertui antrino ir vairavimo mokyklos „Draiveris” instruktorius, specialistas Sigitas Pudžemys. Pasak jo, vairuoti automobilį gali toil gražu ne visi, o tiems, kuriems sekasi sunkiau, dažnai siūloma alternatyva – automobiliai su automatinėmis pavarų dėžemis.

„Dažniausiai mokinai bijo vairuoti dėl nemokėjimo, arba dėl to, kad anksčiau yra patyrę avarijų. Nemažai būna ir tokių, kurie pradeda vairavimo kursus, tačiau jų, dažniausiai dėl baimės, nebaigia.

Žinoma, yra ir tokių, kuriems vairuoti automobilį tiesiog neduota. Ne visi ir dviračiu važiuoti gali. Todėl kartais siulome mokytis vairuoti automobiliais, turinčiais automatines pavarų dėžes. Viskas yra išmokstama, tereikia įdėti atitinkamai pastangų”, - sakė S. Pudžemys.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų