Britų biochemikai, vadovaujami Sasekso universiteto mokslininkės Emily Dabberly įrodė, kad seksas pradeda turėti žmogui teigiamos įtakos tik 31-ąją lytinio akto minutę, rašoma leidinyje „Journal of Sexual Medicine.“

 Kovos pradžia su laisvaisiais radikalais – švelnios glamonės

Prieš 17 metų biochemikas Salvadoras Moncada atrado svarbų dalyką. Jis nustatė, kad visuose žmogaus organizmo audiniuose  ir organuose vyksta laisvųjų radikalų sintezė – dalis baltymų pasisavina deguonies molekules.

Paaiškėjo, kad esant didesniam organizmo krūviui (fiziniam ir psichologiniam) laisvieji radikalai  kaupiasi „surydami“ ląstelių deguonį. Tada įvyksta cheminės reakcijos, kenksmingos organizmui. Rezultatas – prasideda įvairūs negalavimai: pradedant skrandžio opa, baigiant potencijos sutrikimais. Svarbiausia, ląstelių senėjimas.

Nuo to laiko medikai  siūlė daugybę būdų, kaip neutralizuoti laisvuosius radikalus. Paaiškėjo, kad vienas didžiausių deguonies „apsaugininkų“ – ilgas lytinis aktas. Hormonai, kurie tuo metu „išmetami“ į kraują, yra laisvųjų radikalų priešai.  „Net švelnios glamonės – tai kovos pradžia su laisvaisiais radikalais, - tvirtina mokslininkė Emily Dabberly. – Todėl šią kovą, t.y. meilę, reikėtų pratęsti mažiausiai pusvalandį.“ Geriau - rečiau, bet ilgiau

REKLAMA

Pasak mokslininkės, mūsų organizmas taip sutvertas, kad hormonų „likviduotojų“ lygis jame pasiekia piką tik 30-40 minučių laikotarpyje. Tai reiškia, kad žmonės deda pastangas dėl savo sveikatos vidutiniškai 15-20 minučių.  Kitaip tiriant, tik pusėtinai. Todėl lemiamo smūgio laisvieji radikalai nepajunta.

„Mano patarimas besimylinčioms poroms – vienas: geriau rečiau, bet ilgiau.“ Beje, ilgas seksas ne tik apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio. Pavyzdžiui, sergantiems diabetu, labai naudinga pratęsti meilės aktą bent iki 45 minučių. Todėl, kad 43-45 akto minutėmis į kraują patenka fermentas, savo veiksmingumu labai panašus į insuliną. O nereikalingas cukraus kiekis – neutralizuojamas.

Mokslininkė pataria prailginti intymų kontaktą, pradedant glamonėmis, baigiant orgazmu sergantiems šiomis ligomis:

pielonefritu - 40 minučių,

osteochondroze - 55 minučių,

skrandžio opa - 1 valandą,

gastritu - 1 valandą 10 minučių,

angina - 1 valanda 20 minučių,

kraujagyslių susiaurėjimu - 1 valandą 30 minučių.


Rašyti komentarą...
n
nusivylęs
2014-08-27 14:01:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
„Mano patarimas besimylinčioms poroms – vienas: geriau rečiau, bet ilgiau.“ O ką daryti man, kai mano lytinis aktas tetrunka 30s ?
Atsakyti
0

V
Valdas
2014-08-28 18:23:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutrikimas, gėda prieš partnerę, nepasitikėjimas savimi. Tokie jausmai mane užplūsta patyrus nesėkmę meilės žaidimuose, bet kad dar tai ir kenkia sveikatai....ką daryti?
Atsakyti
0

G
Gedas
2014-09-19 20:49:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas mane šis sutrikimas atsirado palaipsniui. Kreipiausi pas gydytoją, kuris skyrė kompleksinį gydymą. Sakė, kad geriausiai padeda, kai taikomos specialios technikos, psichoterapija ir vaistai kartu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų