REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį, balandžio 8 d. naujienų agentūros patalpose surengtoje spaudos konferencijoje Vilniaus vežėjų asociacija kartu tu Seimo ir savivaldybės nariais ne tik pateikė kitokį Vilniaus miesto savivaldybės vykdomos viešojo transporto sistemos reformos vertinimą, bet ir tapo naujos sparnuotos frazės autoriais, pramindami nuo liepos 1 d. turintį įsigalioti pertvarkos planą oranžiniu abonentiniu modeliu.

REKLAMA
REKLAMA

Artūras Skardžius, Saulius Matulionis ir Vidas Urbonavičius (nuotr. Fotodiena.lt/Dmitrijaus Radlinsko)

REKLAMA

Klausiamas, į kokio pasaulio didmiesčio planą orientuojama Vilniaus viešojo transporto reforma, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Vidas Urbonavičius užsiminė apie specialiųjų naujų transporto priemonių diegimo planą, kurio stuburu taps bėginio transporto linija Santariškės–Stotis, o kiti maršrutai jį papildys – atveš arba nuveš nuo jo keleivius.

REKLAMA
REKLAMA

„Koks tai modelis, aš nežinau. Greičiausiai toks, kuomet įdiegiama labai brangi sistema, o paskui mes visi už ją sumokame“, − pridūrė Seimo narys.

Spaudos konferencijoje itin kategoriškai apie įsiskolinusios Vilniaus miesto savivaldybės planuojamus pirkinius pasisakęs Artūras Skardžius juokaudamas reformą dar pavadino oranžiniu abonentiniu modeliu.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis pabrėžė, kad privatūs vežėjai ne kartą prašėsi būti priimami į bendro bilieto sistemą idant galėtų konkuruotu su visuomeniniu transportu. Anot jo, visi asociacijos pateikti prašymai ir siūlymai buvo atmesti.

„Motyvuojama tuo, kad 2015 m. numatytas naujų transporto priemonių rūšių įdiegimo planas patvirtintas savivaldybėje. Tuo pagrindu Vilniaus viešojo transporto sistemoje turėtų atsirasti nauja transporto priemonių rūšis“, − komentavo sostinės vežėjų asociacijos vadovas.  

REKLAMA

Anot jo, Vilniaus miesto vežėjams belieka tik apgailestauti, kad motyvuojant tinklo optimizavimu ir greitųjų maršrutų įvedimu privatus verslas stumiamas iš rinkos. S. Matulionio teigimu, situacija, kuomet renkantis pirkdamas paslaugą eilinis vartotojas neturi galimybės rinktis jos tiekėjo yra itin keista.

V. Urbonavičius pažymėjo, kad su viešojo transporto reforma turėjusioje supažindinti reprezentacija nepateikiama jokios informacijos apie tai, kiek kainuos naujoji sistema, nei kuo ji bus geresnė už dabar esančią. Anot savivaldybės tarybos nario, žinoma tik tiek, kad privačių vežėjų transporto kiekis sumažės septynis kartus, taip ir skelbiamas ir mažesnis Vilniaus viešojo transporto priemonių skaičius maršrutuose.

REKLAMA

V. Urbonavičius pažymėjo, kad su viešojo transporto reforma turėjusioje supažindinti prezentacijoje nepateikiama jokios informacijos apie tai, kiek kainuos naujoji sistema, nei kuo ji bus geresnė už dabar esančią. Anot savivaldybės tarybos nario, žinoma tik tiek, kad privačių vežėjų transporto kiekis sumažės septynis kartus, taip ir skelbiamas ir mažesnis Vilniaus viešojo transporto priemonių skaičius maršrutuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei norime pasiekti, kad sistema būtų patogu gyventojams, turime su jais diskutuoti. Tie, kurie važinėja su viešuoju transportu geriausiai žino, kaip jiems būtų patogiau, koks turėtų būti maršrutų išdėstymas. Iki šiol Viliaus mieste apskritai vyko tik ekstensyvi plėtra, t.y. prie esamų maršrutų plečiantis miestui pridurinėjami „galiukai“. Todėl kai kurie maršrutai pasidarė beprotiškai ilgi, nepatogūs“, − kalbėjo V. Urbonavičius pridurdamas, kad privatūs vežėjai iš dalies padėjo kompensuoti nepatogumus, tačiau pačios problemos nesprendė.  

REKLAMA

A. Skardžius atkreipė dėmesį į vis didėjančias Vilniaus miesto savivaldybės skolas. Ant seimo nario, jei 2000 m. jos buvo 100 mln. litų, tai dabar siekia metinio savivaldybės biudžeto dydį arba maždaug milijardą litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų