Tai ne serijinis automobilis, o proginis projektas. Dar 1995 metais „Renault“ savotiškai nusprendė paminėti dalyvavimą F1 lenktynėse ir savo vienatūrio „Espace“ dešimtmetį. Toks proginis kūrinys tapo pasaulio automobilių istorijos dalimi.

 

 

Šia proga senas „Renault“ partneris „Matra“ pagamino įspūdingą vienatūrio ir lenktyninio automobilio „kokteilį“, kuris ilgai keliavo iš parodos į parodą ir stebino visus lenktynių trasose. Tai įspūdingas „Renault Espace F1“.

Šis automobilis- tai tų laikų F1 bolidas „aprengtas“ vienatūrio „Renault Espace“ proporcijas primenančiu lengvučiu kėbulu. Tai tikras lenktyninis autobusas, nes šiame bolide telpa net keturi žmonės.

 

 

Prieš automobilio galinę ašį, praktiškai tarp galinių keleivių krėslų buvo įkurdintas tų laikų F1 „Wiliams“ bolido V10 tipo 3,5 litro darbo tūrio ir 800 a.g. motoras. Iki 200 km/h greičio šis „autobusas“ įsibėgėdavo per 6 sekundes. Ne ką mažiau įspūdingas buvo ir stabdymo procesas, nes keraminiais anglies pluošto stabdžiais aprūpintas monstras nuo 270 km/h greičio sustodavo pravažiavęs tik 600 metrų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų