REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar automobilio saugumas priklauso nuo švaros? Tikrai taip, švarus automobilis yra gerokai saugesnis. Švarūs žibintai ir švarūs stiklai saugo jus taip pat kaip geros padangos ar saugos diržai.

REKLAMA
REKLAMA

Jei tikėti visagale statistika, tai devynių iš dešimties keliuose sutinkamų automobilių priekiniai žibintai yra nešvarūs, su defektais ar sugedę. Ant jų esantis purvo sluoksnis gali sumažinti kelio apšvietimą naktį net iki 90 proc.

REKLAMA

Saugumas priklauso ir nuo automobilio išorės švaros. Nešvarūs žibintai ar langai sumažina matomumą ir regos lauką, o tai gali padidinti reakcijos laiką susidūrus su pavojumi kelyje. Blogas matomumas yra dažna rimtas pasekmes turinčių susidūrimų priežastis.

Automobilis su gerai veikiančiais žibintais yra matomas kelyje iš didesnio atstumo netgi saulėtą dieną. Po sutemų, važiuojant tuneliu ar blogu oru žibintai ne tik padeda pamatyti potencialius pavojus kelyje, bet ir leidžia kitiems eismo dalyviams anksčiau pastebėti atvažiuojantį automobilį.

Vairuotojai turėtų nuvalyti žibintus ne tik po darganos – žiemą jie apsineša purvu net važiuojant sausu ir palyginti švariu paviršiumi, vien tik dulkės gali sumažinti skleidžiamos šviesos kiekį keliais procentais, – tvirtina vairavimo instruktoriai. Plaunant automobilį reikia skirti dėmesio visiems – tiek priekiniams, tiek galiniams – žibintams. Didesnį vairuotojo ir jo keleivių saugumą užtikrinti padeda ne tik žibintų, bet ir priekinio stiklo valymas. Tai turėtų būti vienas pagrindinių dalykų ruošiant automobilį kelionei – toks pat svarbus, kaip ir žibintų veikimo patikrinimas ar tinkamas veidrodėlių susireguliavimas. Nešvarumai išsklaido arba atspindi šviesą, sklindančią per stiklą, o purvas gali netgi jį subraižyti. Reikia pažymėti, kad susipurvina ne tik išorinė priekinio stiklo dalis – jis turėtų būti valomas ir iš automobilio vidaus, ką vairuotojai dažnai pamiršta.    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų