Tęsdamas 14-ąjį koncertų sezoną ir pradėdamas antrąjį jo pusmetį, Valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas Gintaro Rinkevičiaus, sausio 24 d. koncerte tarsi sutalpino svarbiausias veiklos kryptis, prioritetus, kuriuos aiškiai pajusime ir prasidėjusio pusmečio tėkmėje.

Tai bus dažnai šio orkestro repertuare aptinkama fortepijoninė muzika, sykiu ir įdomūs šios muzikos atlikėjai, skambinantys fortepijoninius koncertus, dalyvaujantys kamerinių vakarų programose. Kita vertus, pažymėtina ir apskritai išaugusi šio kolektyvo, šeimininkaujančio Kongresų rūmuose, koncertinė veikla, drąsiai žingsniuojanti savitu simfoninių, kamerinių ir vaikiškų koncertų ritmu. Sumaniai formuojamas repertuaras, teminės koncertų kompozicijos, be to, ir rezultatyviai puoselėjama abonementinė praktika vis labiau papildo Valstybinio simfoninio orkestro publikos gretas.

Sausio 24 d. vakaro svečias - iš Moldovos kilęs, Maskvos konservatoriją baigęs ir jau bemaž 15 metų Amerikoje gyvenantis pianistas Alexandras Paley. Jau trečią kartą, regis, atvykstantis į Vilnių A. Paley randa čia kaskart vis daugiau gerbėjų, kurie eidami jo klausytis žino, ko laukti, žino, kad tie lūkesčiai išsipildys. Apie jo skambinimą galima drąsiai sakyti, pasitelkiant Ferenzo Liszto žodžius, jog technika gimsta iš dvasios. Iš tikrųjų A. Paley, ištikimas sudėtingiausioms fortepijoninėms kompozicijoms, būtent jose atranda savo terpę ir iš daugybės sluoksnių komponuoja įsimintinas interpretacijas.

REKLAMA

Pastarasis koncertas nebuvo tradiciškas, apsiribojantis įprasta rečitalio sandara. Vakaro metu pirmiausia girdėjome solo programą - L. van Beethoveno “Appassionatą” Nr. 23, op. 57 ir F. Liszto Šešis Paganinio etiudus fortepijonui, o II dalyje jau sykiu su Valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Vytauto Lukočiaus, A. Paley atliko S. Prokofjevo Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 3, po kurio dar skambėjo ir solidus kamerinis bisas, parengtas su penkiais orkestro nariais - S. Prokofjevo Uvertiūra hebrajų temomis fortepijonui, klarnetui ir styginių kvartetui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų