Nuolatinė laikraščio skaitytoja J. K. prašo paaiškinti, kam už mirusį asmenį išmokama laidojimo pašalpa (ar ją gali atsiimti mirusiajam artimas, ar jį laidojantis asmuo), kokia yra jos išmokėjimo tvarka (per kiek laiko galima gauti pinigus) ir t. t.?
Valstybės parama mirties atveju numatyta 2000 metų gegužės 23 dieną priimtame įstatyme. Laidojimo pašalpa (toliau - pašalpa) mokama šiais atvejais: 1. Mirus Lietuvos Respublikos piliečiui, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje. 2. Lietuvoje - užsieniečiui (užsienio valstybės pilietybę turinčiam asmeniui arba asmeniui be pilietybės), turinčiam leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, taip pat asmeniui, įstatymų nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje turinčiam pabėgėlio statusą.
Pašalpa išmokama mirusio asmens šeimos nariui ar kitam jį laidojančiam asmeniui. Pašalpa taip pat mokama, kai LR piliečio, kurio nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvos Respublikoje, arba turinčio leidimą nuolat gyventi Lietuvoje užsieniečio, arba įstatymų nustatyta tvarka Lietuvoje turinčio pabėgėlio statusą asmens vaikas gimsta negyvas (ne mažiau kaip 22 savaičių nėštumo kūdikis). Šiuo atveju pašalpa išmokama vienam iš gimusio negyvo vaiko tėvų arba jį laidojančiam asmeniui. Minėta pašalpa nemokama, kai laidojama valstybės ar savivaldybės biudžeto lėšomis.
6 MGL (750 litų) dydžio pašalpa turi būti išmokėta besikreipiančiajam ne vėliau kaip per 24 valandas po kreipimosi. Laidojantis asmuo dėl pašalpos gavimo turi kreiptis į savivaldybę pagal mirusio amines buvusią gyvenamąją vietą arba laidojančio asmens gyvenamąją vietą ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo šios teisės atsiradimo dienos.