Šiaulių dramos teatro premjerinį spektaklį - režisieriaus Vytauto V. Landsbergio dviejų dalių spektaklį "Daktaras ir Mangaryta" Jono Basanavičiaus surinktų pasakų motyvais savaitgalį žiūrėjo ir režisieriaus buvusi klasės draugė Laima Paksienė.

Prezidento žmona "Šiaulių krašto" korespondentei sakė į Šiaulius atvykusi ne kaip oficialus asmuo - pirmoji šalies dama, bet kaip režisieriaus Vytauto V. Landsbergio bičiulė.

"Vytukas Landsbergis yra mano klasiokas, todėl buvo labai įdomu pamatyti jo spektaklį. Jo kūryba domiuosi pirmiausia dėl to, kad jis yra mano klasiokas. Nesu jo fanė ir nevažinėju iš paskos į visas premjeras ar filmų pristatymus. Likimas mūsų ilgokai nebuvo suvedęs. Pastaruoju metu dažnokai susitinkam, turim daug bendrų interesų, todėl ir pakvietė", - atviravo L. Paksienė.

Prezidento žmonos klasėje sostinės Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje 8-ame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, be V. V. Landsbergio, mokėsi garsus teatro režisierius Gintaras Varnas ir aktorius Gediminas Storpirštis, iki šiol rengiantis klasės branduolio susitikimus.

Naująjį V. V. Landsbergio spektaklį sudaro du klodai. Pirmasis - iš J. Basanavičiaus pasakų sudėliota istorija apie kunigą ir galvažudį. Šioje istorijoje daug šmaikščių momentų, stiprių žodelių ir erotiškų situacijų. Režisieriaus teigimu, žodžiai nei pasakose, nei gyvenime patys vieni nieko nereiškia - gražius ar negražius juos padaro žmogaus mintys.

REKLAMA

Antroji - skaidrioji spektaklio ašis - trumpa, ryški ir tragiška daktaro J. Basanavičiaus ir jo žmonos Eleonoros Gabrielės Mol (Mohl) meilės istorija, išlikusi Eleonoros dienoraščiuose ir J. Basanavičiaus autobiografijoje.

Kurti "Daktarą ir Mangarytą" režisieriui padėjo kompozitorius, Lietuvos kultūros ministerijos viceministras Gintaras Sodeika ir dailininkė Dalia Klimavičiūtė. Spektaklyje net po keletą vaidmenų sukūrė Šiaulių dramos teatro aktoriai Jūratė Budriūnaitė, Pranas Piaulokas, Sigitas Jakubauskas, Juozas Bindokas, Dalius Jančiauskas, Rolandas Dovydaitis, Antanas Venckus.

Paklausta, ar nešokiravo spektaklio tonas, kai apie rimtus dvasios dalykus kalbama tokiu žemišku tonu, L. Paksienė sakė, kad jai tai atrodo patrauklu ir priimtina. "Ne tik šiame spektaklyje, bet ir gyvenime. Nebūtina apie aukštus dalykus kalbėti dievota mina ir aukštomis frazėmis", - sakė garbioji teatro viešnia.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų