• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turi teisę gauti kompensaciją

Per pirmąjį šių metų ketvirtį į Teisingumo ministeriją dėl kompensacijų už smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kreipėsi 50 asmenų, jiems buvo išmokėta daugiau nei 38 tūkstančiai litų.

REKLAMA
REKLAMA

Atvejus, kuriais valstybė kompensuoja smurtiniais nusikaltimais padarytą turtinę ir (ar) neturtinę žalą, ir šios žalos kompensavimo tvarką nustato Smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymas. Teisę į smurtiniais nusikaltimais padarytos turtinės ir neturtinės žalos kompensavimą turi nukentėję asmenys arba asmenų, kurių gyvybė buvo atimta smurtiniais nusikaltimais, sutuoktiniai ir išlaikytiniai.

REKLAMA

Smurtiniais nusikaltimais padaryta žala ar jos dalis, be jau minėtų pagrindų, kompensuojama tuo atveju, kai už žalą atsakingas asmuo neatlygina nusikaltimu padarytos žalos, kai smurtinis nusikaltimas yra padarytas po 2005 m. liepos 1 d., kai nusikaltimas padarytas Lietuvos Respublikos teritorijoje arba laive ar orlaivyje su Lietuvos valstybės vėliava ar skiriamaisiais ženklais, o prašymas kompensuoti smurtiniu nusikaltimu padarytą žalą yra pateikiamas ne vėliau kaip per 3 metus po nusikaltimo padarymo, išskyrus atvejus, kai šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Teisingumo ministerija primena, kad nuo praėjusių metų rugsėjo 1 d. prašymus dėl smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo nagrinėja ne tik Teisingumo ministerija, bet ir Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio).

Tarnybos yra įgaliotos priimti prašymus kompensuoti smurtiniu nusikaltimu padarytą žalą, rinkti sprendimui priimti reikalingą informaciją, įgyvendinant regreso (atgręžtinio reikalavimo) teisę iš už žalą atsakingų asmenų, teismo tvarka išieškoti išmokėtų kompensacijų dydžio sumas pagal Teisingumo ministerijos duomenis apie kompensacijų išmokėjimą. Tais atvejais, kai prašymus gauna Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, surinkti dokumentai yra persiunčiami Teisingumo ministerijai, kuri ir priima sprendimus.

Teisingumo ministerija, norėdama sukurti dar veiksmingesnę žalos kompensavimo sistemą, yra parengusi Smurtiniais nusikaltimais padarytos žalos kompensavimo įstatymo pakeitimo projektą, kuris šį pavasarį turėtų būti svarstomas Seime. Priėmus įstatymą, be kitų pakeitimų, bus praplėstas smurtinių nusikaltimų sąrašas, kurių aukoms bus kompensuota žala, ir taip daugiau asmenų, nukentėjusių nuo smurtinių nusikaltimų, galės gauti kompensacijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų