• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikėjosi pagalbos, sulaukė teismo

Virginija GRIGALIŪNIENĖ

Kaunietė pensininkė, trečios grupės invalidė Janina Sinkevičienė (58 m.), labai apsidžiaugė, kai geros pažįstamos pasiūlyta "patikima moteris" sutiko padėti parduoti Jungtinėse Amerikos Valstijose šiuo metu gyvenančios buvusios marčios butą. Tačiau viskas baigėsi tuo, jog ponia Janina artimiausiu metu gali būti išmesta į gatvę iš jos pačios buto, pastarąjį parduodant iš varžytynių.

REKLAMA
REKLAMA

Gailisi aklai pasitikėjusi

Su vyru išsiskyrusi ir į užatlantę dirbti bei gyventi išvykusi Janinos Sinkevičienės marti buvusiai anytai paliko generalinį įgaliojimą. Šiuo dokumentu remdamasi ir, aišku, gavusi sutikimą, ponia Janina nusprendė parduoti Kaune, Vytauto prospekte, marčios turėtąjį dviejų kambarių butą (su bendra virtuve). Šis butas nebuvo privatizuotas, tad vienintelis įmanomas variantas buvo keitimas. Ligotai moteriškei buvo per sunku užsiimti interesantų dėl buto keitimo paieška, todėl ji labai apsidžiaugė, kai gera pažįstama pasiūlė "patikimą tarpininkę". Tai buvo kaunietė Milena Kalvaitienė.

REKLAMA

Pasak Janinos Sinkevičienės, Milena mielai sutiko viską sutvarkyti, tačiau, aišku, ne už ačiū.

- Pradžiai ji iš manęs paprašė 2000 litų, - gerai pamena Janina Sinkevičienė. - 500 JAV dolerių marti buvo ką tik atsiuntusi, kad anūkui, kartu su manimi gyvenančiam jos sūnui iš pirmos santuokos, nupirkčiau televizorių. Milena patikino, jog šie pinigai greitai sugrįš, aš tuo patikėjau ir visus juos atidaviau.

REKLAMA
REKLAMA

Janina teigė kantriai laukusi tarpininkės Milenos veiklos rezultatų, tačiau jų vis nesimatę. Milena jai, girdi, pranešusi, kad ne viskas klojasi, kaip norėtųsi, tačiau buto reikalai esą pamažu juda į priekį.

Pasak J. Sinkevičienės, per tą laiką Milena galutinai sutvarkė buto dokumentus (iki tol vieno kambario nuoma buvo įforminta mirusio marčios tėvo vardu) ir ėmė ieškoti žmogaus, pageidaujančio tą butą nupirkti. Pernai, vasario pirmąją, Janina buvo pakviesta į miesto savivaldybės poskyrį J. Gruodžio gatvėje ir supažindinta su vyriškiu, panorusiu minėtą butą įsigyti. Buvo suderėta, kad butas 45 dienų laikotarpyje bus parduotas už 21 tūkstantį litų, iš kurių 10 tūkstančių, kaip rankpinigių, įteikiama jį parduodančiai Janinai Sinkevičienei. Rankpinigių perdavimas, kaip ir dera, buvo patvirtintas rašteliu, ant kurio Janina pasirašė. Tačiau nė vieno lito iš tų 10 tūkstančių J. Sinkevičienė tvirtina negavusi - visus juos, girdi, pasiėmusi Milena Kalvaitienė. Ji esą pareiškusi, kad prieš butą parduodant reikia padengti nemažus įsiskolinimus už komunalinius patarnavimus, vandenį ir šildymą, be to, dar gali būti ir kitų išlaidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Nieko blogo tada nepagalvojau, aklai Milena pasitikėjau, nes ji buvo apibūdinta kaip patikimas ir sąžiningas žmogus, - toliau pasakojo Janina Sinkevičienė.

Mėnesiai bėgo, tačiau, pasak J. Sinkevičienės, Milenai Kalvaitienei vis nesisekė reikalą privesti iki galo, atsirasdavę, girdi, visokių kabliukų. Todėl, nesulaukęs buto parduodant, 10 tūkstančių litų sumokėjęs Raimondas D. butą pirkti atsisakė ir pareikalavo rankpinigius sugrąžinti. Tik iš 180 litų invalidumo pensijos gyvenanti Janina Sinkevičienė tiek pinigų, žinoma, neturėjo, todėl vyriškis kreipėsi į teismą.

REKLAMA

Teisme - ir tretysis asmuo

Į Kauno miesto apylinkės teismo posėdį dėl skolos grąžinimo iškviesta Janina Sinkevičienė paprašė trečiuoju asmeniu pripažinti rankpinigius, anot jos, paėmusią Mileną Kalvaitienę. Teismas patenkino atsakovės prašymą, tačiau niekas nuo to nepasikeitė. Teisme Milena Kalvaitienė pareiškė iš Janinos Sinkevičienės gavusi tik 4 200 litų buto įsiskolinimams padengti, tačiau neužtekę ir tiek - prisiėję dar pridėti savų pinigų! Be to, Milena Kalvaitienė teisme paneigė tarpininkavusi, siekiant minėtą butą parduoti ar pakeisti į mažesnę gyvenamąją patalpą.

REKLAMA

Teismas nutarė patenkinti ieškovo ieškinį, nes nustatė, jog šalys (butą parduodanti Janina Sinkevičienė ir jį perkantis Raimondas D.) buvo surašę rankpinigių davimo sutartį buto perleidimo tikslu, ir Janina Sinkevičienė savo parašu patvirtino, kad minėtą rankpinigių sumą tikrai gavo. Kadangi teisme tretysis asmuo Milena Kalvaitienė neigė paėmusi rankpinigius, o Janina Sinkevičienė to neįrodė, buvo nuspręsta Raimondo D. ieškinį patenkinti. Be 10 tūkstančių litų (rankpinigių), teismas atsakovei priteisė ieškovo turėtąsias išlaidas už juridines paslaugas, teismo išlaidas ir išlaidas valstybei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teismo nutartyje taip pat pažymima, jog turtinį ginčą tarp J. Sinkevičienės ir M. Kalvaitienės (dėl paimtų rankpinigių) teismas galėtų išspręsti gavęs J. Sinkevičienės ieškininį pareiškimą. Tačiau kaip tai įrodyti, jei, pasak J. Sinkevičienės, visi turtiniai sandoriai su Milena Kalvaitiene buvo paremti tik žodiniu susitarimu?

- Šiais laikais negalima pasitikėti net pažįstamų rekomenduotais žmonėmis, - vos neverkdama svarstė Janina Sinkevičienė, dabar labai išgyvenanti, kaip reikės gyventi toliau. Mat ji, kaip minėta, gaunanti tik invalidumo pensiją, todėl neturinti galimybės iškart atlyginti teismo priteistą ieškinį. Vadinasi, teismo antstoliai gali išvaržyti butą!

REKLAMA

Padėjo iš altruistinių paskatų?

Milena Kalvaitienė "Akistatos" žurnalistei telefonu patvirtino, jog pensinio amžiaus Janinai Sinkevičienei beveik pusę metų ieškojusi buto pirkėjo, mokėjusi įsiskolinimus ir pan., tik iš altruistinių paskatų ir už tą pagalbą negavusi nė cento. Moteris tikino nepasisavinusi jokių rankpinigių, priešingai, Janina Sinkevičienė, girdi, jai net nesumokėjusi už benziną, kurį tekę išvažinėti tvarkant svetimus reikalus. "Ji skolą žadėjo atiduoti vėliau, - tvirtino Milena Kalvaitienė, - tačiau taip ir neatidavė."

Vis dėlto sunku patikėti, jog, kaip sakoma, "už ačiū" būtų imamasi tokio sunkaus darbo - galybę kartų varstyti savivaldybės kabinetų duris, tvarkant buto nuomos sutarties dokumentaciją, per draugus ir pažįstamus ieškoti butui pirkėjo, stumdytis taupomojo banko eilėse, norint sumokėti už pažymų išdavimą ar buto skolas. Juo labiau - tam reikalui skirti pinigų iš savo piniginės! Tačiau kas įrodys, kad buvo priešingai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų