• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismai

Nuosprendis po nuosprendžio

Išgelbėjo kepurės mainai

Panevėžio apygardos teismas už didelės vertės svetimo turto vagystę, svetimo turto sugadinimą ir viešosios tvarkos pažeidimą biržiečiui Tomui Ausiejui (22 m.) skyrė 4 metus nelaisvės. T. Ausiejus dar nebuvo atlikęs ir anksčiau teismo jam skirtų bausmių, tad jas subendrinus vyrukui paskirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė. Tačiau teisiamasis pernelyg nenuliūdo, nes apygardos teismas jį išteisino dėl svarbiausio kaltinimo, kurį įrodžius metelių skaičius pataisos namuose galėjo gerokai padidėti.

REKLAMA
REKLAMA

2002 metų gegužės 20 dienos naktį Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje, buvo užpultas bendrovės "Dekroja" direktorius Saulius Ladavičius (37 m.). Keli užpuolikai savo auką mušė, badė, žalojo aštriais įrankiais. Egzekucija nutrūko tik tuomet, kai šalia įvykio vietos pasirodė atsitiktinai šia gatve važiavęs miesto policijos apsaugos skyriaus ekipažas. Pareigūnai pastebėjo ant žemės gulintį žmogų ir tamson nubėgančius du jo skriaudikus (vienas beskubėdamas pametė kepurę), tačiau jų sulaikyti nesuspėjo. S. Ladavičius buvo skubiai nugabentas į ligoninę, tačiau medikai pagelbėti jau nebegalėjo ir vyriškis mirė.

REKLAMA

Ikiteisminis žmogžudystės tyrimas užtruko ir tik 2005 metais įtarimai dėl šio nusikaltimo buvo pareikšti T. Ausiejui. Pagrindiniu įkalčiu turėjo tapti kepurė, ant kurios rasti įtariamojo biologiniai pėdsakai. Tačiau kaltintojai nesugebėjo paneigti T. Ausiejaus versijos, kad šia kepure jis dar prieš keletą metų buvo apsikeitęs su draugais. Esą anuomet tarp jaunuolių buvo paplitusi mada tarpusavyje dažnai keistis kepuraitėmis. Savo kaltę dėl nužudymo visą laiką neigęs T. Ausiejus tvirtino, jog net neįsivaizduoja, pas ką galėjo atsidurti iškeistasis galvos apdangalas, o teisėsaugininkai to paneigti nesugebėjo.

REKLAMA
REKLAMA

Tad kaltinamasis buvo nuteistas tik už 2003 metais iš parduotuvės "Elektromarkt", išdaužus durų stiklą, pavogtas 20 vaizdo kamerų, 2005 metais iš bendrovės "Panevėžio bičiulis" pagrobtą 4149 litų vertės nešiojamąjį kompiuterį, bei 2004 metų rudenį išdaužtą bendrovės "Egivela" paradinių durų stiklo paketą. Tomas Ausiejus prisipažino tik dėl naktinio klubo "Egivela" durų stiklo išdaužimo, o kituose nusikaltimuose teigė nedalyvavęs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grūšia paleistas teismo salėje

Už sukčiavimą, kontrabandinių cigarečių ir naminės degtinės laikymą pusmečiui laisvės atėmimo nuteistas uostamiesčio kriminalinio pasaulio atstovas Romualdas Grušpalkis (50 m.) ant Temidės tarnų pernelyg nesupyko, nes keliauti už grotų jam neteks. Šeštą kartą nuteistas nuteistas Grūšios pravardę turintis S. Gaidjurgio aplinkai priskiriamas vyriškis bausmės laiką "atsėdėjo" dar laukdamas teismo, tad po posėdžio galėjo keliauti į namus.

REKLAMA

Anksčiau R. Grušpelkis buvo teistas už vagystę, tyčinį apysunkį kūno sužalojimą, neteisėtą stipriai veikiančių ir nuodingųjų medžiagų platinimą bei panašius dalykėlius. Šį kartą Grūšia savo "nusikalstamą repertuarą", be kontrabandinių cigarečių ir naminukės laikymo, buvo papildęs ir prekyba ginklais. Pirkėjais apsimetusiems Valstybės saugumo departamento pareigūnams, tiriantiems ginklų perdarymo ir gabenimo į Didžiąją Britaniją bylą, Grūšia pažadėjo parūpinti 3 pistoletus. Vyriškis paėmė 3000 eurų, tačiau ginklų taip ir nepristatė, todėl buvo apkaltintas sukčiavimu.

REKLAMA

Tardamas paskutinį žodį R. Grušpalkis pabrėžė, kad vienas augina sūnų, dirba vadovaujantį darbą ir nebenori daugiau suklupti.

Teisėjas teisti nelengva

Šiaulių apygardos administracinis teismas nutarė grąžinti Panevėžio policijai Panevėžio miesto teisėjos Daivos Gadliauskienės (40 m.) patirtos avarijos administracinę bylą - papildomai ištirti įvykio aplinkybėms. Pernai lapkričio mėnesį teisėjos vairuojamas automobilis "Lancia Kappa" susidūrė su panevėžiečio Zigmo Tregubenkos (20 m.) vairuojama "Mazda 323". Per autoįvykį žmonės nenukentėjo - apgadinti tik abu automobiliai, tad atrodė, jog nustatyti kaltininką nebus sunku. Juo labiau kad ir S. Gadliauskienė pradžioje savo kaltę dėl avarijos pripažino. Tačiau teisėjai administracine tvarka nebaudžiami, todėl Panevėžio policija nutarė surinktą medžiagą perduoti Teisėjų etikos ir drausmės komisijai. Toks pareigūnų sprendimas teisėjos netenkino, todėl jį surašė skundą administraciniam teismui ir prašė panaikinti, anot S. Gadliauskienės, neteisėtą nutarimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiaulių apygardos administracinis teismas teisėjos skundą tenkino iš dalies. Teismo nuomone, policija administracinės bylos neištyrė visapusiškai ir objektyviai. Pareigūnai neva nepasinaudojo visomis galimomis priemonėmis avarijos aplinkybėms ištirti, neieškojo liudytojų per masinės informacijos priemones, todėl šiuo metu esantys įrodymai neleidžia daryti išvados, ar dėl eismo įvykio kalta S. Gadliauskienė, ar Z. Tregubenka, ar abu vairuotojai. Administracinis teismas pareikalavo pašalinti bylos prieštaravimus.

Papildomos medžiagos rinkimas gali užtrukti, o tai gali būti naudinga teisėjai S. Gadliauskienei. Jei šioje administracinėje byloje per 6 mėnesius nuo autoįvykio ginčas nebus išspręstas, byla bus nutraukta dėl senaties. Tuomet teisėjai nebereikės aiškintis Teisėjų etikos ir drausmės komisijai.

R.R.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų