• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos psl.

Magnis gali ir nepadėti

"Vieną rytą pabudau skaudančiais dešinės rankos pirštais, - rašo redakcijai skaitytojas J. R. - Atrodė, tarsi pirštai būtų "nutirpę", badomi adatėlėmis. Nuo to laiko panaši savijauta kiekvieną rytą. Dieną - geriau. Dar viena bėda - pirštai bijo šalto vandens. Girdėjau, jog tai gali būti senatvės liga. Specialistas patarė vartoti "Magne B 6". Baigiu suvartoti visą kursą, bet pagerėjimo nejaučiu. Skausmas plinta į plaštaką. Nakčiai ranką apsimaunu vilnone pirštine - tai padeda. Norėčiau sužinoti, kas tai per liga ir kaip ją gydytis?"

REKLAMA
REKLAMA

Kaip paaiškino kaunietė bendrosios praktikos gydytoja Alvyda Gesaitienė, laiško autoriaus paminėti nusiskundimai gali būti įvairių ligų simptomai. Tiksliai nustatyti diagnozę įmanoma tik pabendravus su pačiu pacientu, atlikus reikiamus tyrimus. Laiško autoriui reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją. Jis, įvertinęs būklę, ligonį nukreips pas gydytoją neurologą.

REKLAMA

Kraujotakos sutrikimas galūnėse dažniausiai siejamas su osteochondroze (stuburo ataugomis), taip pat su vadinamąja Reino liga.

Osteochondrozė pažeidžia stuburo tarpslankstelinius diskus, slankstelius, tarpslankstelinius sąnarius ir stuburo raiščius (kai užspaudžiami nervai, sutrinka kraujotaka). Dažniausiai šia liga serga vyresni kaip 40 metų amžiaus ligoniai. Jai išsivystyti turi įtakos paveldėjimas, vyresniame amžiuje prasidedantis tarpslankstelinių diskų kitimas, stuburo trauma ar nuolatinis jo traumavimas, sutrikusi vietinė kraujotaka.

REKLAMA
REKLAMA

Reino liga (funkcinė kraujagyslių liga) pasireiškia priepuoliais, kurių metu susiaurėja rankų ir kojų pirštų arterijos. Tai perdėta jų reakcija į atšalimą. Tokie priepuoliai gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų. Maksimaliems kraujagyslių spazmams išsivystyti pakanka, kad oro temperatūra nukristų iki 15 laipsnių. Nors ligos pradžioje spazmuojančiose kraujagyslėse neaptinkama jokių organinių pakitimų, vėlesnėse stadijose gali būti pažeistos kraujagyslių sienelės, o itin retais atvejais pirštų pagalvėlėse net gali atsirasti nekrozė. Sunkiausių ligos padarinių įmanoma išvengti saugantis šalčio ir drėgmės.

Kraujotakos sutrikimams gydyti magnis yra tinkamas preparatas, nes šis mineralas reikalingas daugiau kaip 300 organizme vykstančių biocheminių reakcijų. Jis turi didelės įtakos normaliam raumenų ir nervų funkcionavimui, ritmiškai širdies veiklai, kaulų stiprumui. Organizme trūkstant magnio gali sutrikti reakcija, dingti apetitas, prasidėti depresija; gali pradėti trūkčioti raumenys, dilgčioti odą, aptirpti galūnės, sutrikti širdies ritmas, prasidėti arterijų spazmai ir t. t. Tiesa, sunkesniais kraujotakos sutrikimo atvejais magnio preparatai gali ir nepadėti - reikalingi stipresni medikamentai. Tačiau, kaip minėta, jų gali paskirti tik tyrimus atlikęs ir ligą diagnozavęs gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų