Medus - nuo visų ligų
Vaikams, sergantiems dizenterija, rekomenduojama per dieną suvartoti 30-60 gramų medaus. Medaus veikiamos greičiau pasišalina (žinoma, vartojant ir gydytojo skirtus vaistus) dizenterijos lazdelės.
Medus teigiamai veikia ir sergančiuosius nervų ligomis. Tokiems ligoniams rytą ir per pietus patariama suvartoti po 30, o vakare - po 40 gramų medaus. Labai geras migdomasis preparatas - stiklinė šilto virinto vandens su valgomu šaukštu medaus.
Sergantiesiems chorėja tris savaites kasdien reikėtų suvartoti po 300 gramų medaus. Sumažėja silpnumas ir jautrumas, imama geriau miegoti, liaujasi galvos skausmai.
Nuo venų varikozės padeda medaus kompresai. Drobę ištepkite medumi, apsukite kojas, ant viršaus - polietilenine plėvele ir apibintuokite plačiu bintu. Pirmą dieną kompresą laikykite porą valandų, antrą ir trečią - keturias valandas, o vėliau - visą naktį.
Įrodyta, kad medus teigiamai veikia ir kepenis. Meduje gausu gliukozės, o ši ne tik maitina audinių ląsteles, bet ir didina glikogeno kepenyse atsargas, gerina audinių apykaitą. Kepenys - filtras, nukenksminantis bakterinius ir cheminius nuodus, o glikogenas stiprina šią kepenų funkciją, taigi didėja organizmo atsparumas infekcijoms.
Liaudies medicinoje medumi ir medaus tepalais nuo seno gydomos kai kurios odos ir akių ligos. Votims gydyti tinka medus, sumaišytas su miltais. Odos tuberkuliozė taip pat gydoma tepalais iš medaus. Medumi gydomos ir akių keratitas bei ragenos opos.