Seimo specialioji tyrimo komisija Respublikos Prezidentui Rolandui Paksui pateiktų kaltinimų pagrįstumui ir rimtumui ištirti bei išvadai dėl siūlymo pradėti apkaltos procesą parengti, trečiadienį posėdžiavusi iki vidurnakčio, patvirtino šešis savus kaltinimus, keliamus Prezidentui R. Paksui.

Šiuos kaltinimus komisijos nariai - 6 teisininkai ir 6 Seimo nariai - patvirtino vienbalsiai. Prieš tai, trečiadienį, komisija buvo patvirtinusi visus šešis kaltinimus Prezidentui R. Paksui sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, kuriuos anksčiau teikė grupė Seimo narių.

Komisijos patvirtinti atskiri šeši kaltinimai Prezidentui yra labiau sukonkretinti, juose neminimi visi epizodai, kurie bus išvardijami pridedamoje medžiagoje. Būtent dėl komisijos kaltinimų Seimas turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Visi kaltinimai taps vieši po to, kai ketvirtadienį bus įregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate. Ketvirtadienį taip pat turėtų būti įregistruoti dar du nutarimų projektai - dėl siūlymo pradėti apkaltą Prezidentui R. Paksui ir dėl kreipimosi į Konstitucinį Teismą.

Taip pat ketvirtadienį komisija turėtų patvirtinti ir kaltintojus, per apkaltą palaikysiančius kaltinimus Prezidentui R. Paksui. Pagal Seimo statutą tokių kaltintojų gali būti iki 7 Seimo narių.

REKLAMA

Kaip ELTA jau skelbė, realiausiais socialdemokratų kandidatais į kaltintojus laikomi dabartinis apkaltos komisijos vicepirmininkas Julius Sabatauskas bei Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis. Galutinį apsisprendimą dėl savojo siūlomo kandidato socialdemokratai gali priimti jau ketvirtadienį.

Konservatoriai į kaltintojus siūlys Antaną Stasiškį.

Socialliberalai į kaltintojus siūlo Vaclovo Karbauskio kandidatūrą.

Realiausiais liberalcentristų kandidatais į kaltintojus laikomi Raimondas Šukys bei Gintaras Steponavičius.

Tačiau siūlomos kandidatūros yra tik rekomenduojamos - komisija savo nuožiūra nuspręs, ką skirti kaltintojais.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų