Anksčiau tarp galimų kandidatų į ministrus minėtas Darbo partijos narys Antanas Bosas dabar pretenduoja vadovauti parlamentiniam Aplinkos apsaugos komitetui. Pirmininkauti šiam komitetui norėtų ir “valstiečiai”.

A.Bosas žurnalistams sakė, kad užimti minėto Seimo komiteto pirmininko postą jį "įpareigojo" partija. Jis pasipiktino, išgirdęs žurnalistų klausimą, kam teiktų prioritetus dirbdamas šioje srityje.

"Manote, kad nėra darbo aplinkos apsaugoje? Aplinkos apsauga - tai ir statybos, vandenvala, sąvartynai, Nemuno deltos užakimas. Ten darbo maža?", - retoriškai klausė A.Bosas.

Pasak jo, svarbiausi darbai aplinkosaugoje išdėstyti Darbo partijos programoje ir paragino žiniasklaidos atstovus ją paskaityti, tačiau paprašytas patikslinti, teigė, kad programoje didelis dėmesys skiriamas miškininkystei, miškų atsodinimui, perdirbimo pramonei.

Anksčiau A.Bosas buvo minimas tarp galimų kandidatų į ūkio ministrus, tačiau į būsimos Vyriausybės vadovus pretenduojantis socialdemokratų lyderis Algirdas Brazauskas nepanoro kairiųjų ir populistų koalicinėje Vyriausybėje matyti prieštaringos reputacijos verslininko klaipėdiečio A.Boso.

Iki Seimo rinkimų buvęs Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos prezidentu A.Bosas kelis kartus susilaukė prieštaringų vertinimų dėl kai kurių jo verslo projektų - naftos žvalgybos, namų statybos, buvo žiniasklaidos kritikuojamas dėl medžioklės aptvertuose plotuose.

REKLAMA

Neoficialiomis BNS žiniomis, Darbo partijos narys Jonas Jagminas siūlomas į Kaimo reikalų komiteto pirmininkus, prie šios partijos prisišliejusi ankstesnėje Seimo kadencijoje socialliberalų frakcijoje dirbusi Dangutė Mikutienė pretenduoja išlikti Sveikatos reikalų komiteto vadove.

Pagal Darbo partijos sąrašą į Seimą išrinktas Vydas Gedvilas siūlomas į Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkus, o Užsienio reikalų komitetui siekia vadovauti Darbo partijos frakcijos narys Henrikas Žukauskas.

Darbo partijos "finansų ministru" tituluojamas Jonas Lionginas sutinka tapti Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku.

Socialliberalai nusitaikę į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą. Jo pirmininku antrai kadencijai siūlomas Alvydas Sadeckas.

Planuojama, kad Ekonomikos komitetui vadovaus socialliberalas Artūras Skardžius, o jeigu jis bus išrinktas Seimo pirmininko pavaduotoju komitetui liktų vadovauti socilliberalas Vaclovas Karbauskis.

Teigiama, kad į šį postą pretenduoja ir socialdemokratai.

Socialdemokratai į Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkus siūlo Julių Sabatauską, Socialinių reikalų ir darbo - laikinąją kultūros ministrę Romą Žakaitienę, Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą - baigusio kadenciją Seimo socialdemokratų frakcijos buvusią seniūnę Ireną Šiaulienę.

Europos reikalų komitetui turėtų vadovauti Seimo pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas.

Informacinės visuomenės ir plėtros komiteto pirmininko postas turėtų atitekti Darbo partijai, o Žmogaus teisių - Kazimiros Prunskienės vadovaujamai Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungai.

Jos lyderė K.Prunskienė BNS pareiškė, kad Žmogaus teisių komiteto pirmininko postas jos partijos netenkina. "Mes į šias pareigas nepretendavome, tai nėra mūsų prioritetas, nematome pagrindo jam vadovauti", - sakė K.Prunskienė.

Tačiau ji pripažino, kad buvo gautas siūlymas pateikti kandidatą į minėto komiteto pirmininkus.

K.Prunskienės teigimu, "valstiečiai" siekia dviejų komitetų (Ekonomikos ir Aplinkos apsaugos) pirmininkų ir vieno pavaduotojo postų.

REKLAMA

"Siekiame vadovauti tiems komitetams, kuriems vadovauti mūsų žmonės turėtų patirties", - BNS sakė K.Prunskienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų