• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saikingi kišenpinigiai vaiko neišpaikins

1. Ar duodate vaikui kišenpinigių, ar žinote, kam jis juos išleidžia? 2. Ar skatinate vaiką pinigais už atliktus buities darbus, gautus gerus pažymius? 3. Kaip, jūsų nuomone, vaiką veikia pinigai?

REKLAMA
REKLAMA

Igoris Ksendzovas, Policijos departamento prie VRM Kriminalinės policijos biuro komisaras:

1. Mano antraklasis sūnus Andrius kasdien eidamas į mokyklą gauna po 80 centų ar 1 litą. Šiuos pinigus jis praleidžia bandelėms (už pietus sumokame atskirai).

REKLAMA

2. Jei vaikas susitvarkė savo kambarį ar, išgėręs arbatą, išsiplovė puoduką, nemanau, kad už tai jam reikėtų sumokėti. Už gautą gerą pažymį irgi niekada nei aš, nei žmona sūnaus neskatiname pinigais - vaikas pats turi norėti gerai mokytis - ne dėl pinigų! Beje, Andrius puikiai žino, už ką kišenpinigių gali negauti - jei gaus pastabą, iškrės kokią šunybę.

REKLAMA
REKLAMA

3. Visur reikalingas saikas. Blogai, jei vaikas turi per daug pinigų - tuomet pradeda juos švaistyti, išlaidauti. Vaikui reikia nuolat priminti, kad pinigai iš dangaus nekrenta, kad juos reikia užsidirbti.

Eglė Paužienė, psichologė iš Kauno:

1. Antraklasė ir trečiaklasė dukrelės pietus valgo mokyklos valgykloje, tačiau kartais gauna ir kišenpinigių. Juos dažniausiai išleidžia vaikiškiems žurnaliukams. Griežtos kontrolės, kam leisti pinigėlius, nėra - tik susitarimas, kad nederėtų tuščiai išlaidauti. Jos, atrodo, tai supranta. Pavyzdžiui, užuot prisipirkusios kramtomosios gumos, mieliau nusiperka mišrainės... Kartais gautus pinigėlius dukrelės įsimeta į taupyklę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Nei už gerus pažymius, nei už buities darbus pinigais dukrų neskatiname - pagiriame, padėkojame, pasidžiaugiame. Mat pradėjus elgesį vertinti pinigais, vaikas gali nuvertinti tikrąsias žmogiškąsias vertybes...

3. Kad šeimoje nekiltų "piniginių" problemų, tėvai turėtų nustatyti tam tikras taisykles, kaip vaikas gautus pinigus turėtų leisti. Manau, svarbiausia - geri šeimyniniai santykiai, supratimas, pagarba, meilė, švelnumas, o ne materialinės vertybės, pinigai.

REKLAMA

Dangutė Mikutienė, Seimo narė (Trakai):

1. Mano trylikametis sūnus Narimantas kasdien gauna po 4-5 litus. Šių pinigų jam turi pakakti ir pietums mokykloje, ir smulkioms išlaidoms. Be to, dar turi padaryti ir gerų darbų - išsiurbti kilimus, sutvarkyti kambarius, išplauti indus... Sūnus intensyviai sportuoja, tad dalį gautų pinigėlių praleidžia kelionei į treniruotę ir atgal. Žinau, jog kažkiek turi susitaupęs.

REKLAMA

Mažoji Ringailė lanko vaikų darželį, tačiau matydama, kad pinigėlių gauna brolis, kartais paprašo ir ji. Dukrytė nenori jų gauti veltui - neprašyta palaisto gėlytes, nuvalo dulkes. Gautus centukus ji meta į taupyklę.

2. Vasarą, kai sūnus nuvažiuoja pas močiutę, nemažai užsidirba - ravi daržą. Beje, šiemet Narimantas nusprendė, jog už skirtingų daržovių lysvę reikia skirtingai ir mokėti - taip sakant, padidino "taksą". Manau, kad tai nieko bloga - kai vaikas žino litų vertę, gerai pagalvoja ir prieš juos išleisdamas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už pažymius sūnus pinigų negauna - gal dėl to ir mokosi ne taip gerai, kaip norėtųsi? (Narimanto pažymiai - devintukai, aštuntukai - V. G.). Manau, kad pinigais skatinti už mokymąsi nereikėtų - tai vaiką žaloja.

3. Jei vaikas moka elgtis su pinigais, gali turėti jų daug - nieko blogo neatsitiks. Kas kita, jei yra priešingai.

REKLAMA

Monika (namų šeimininkė iš Prienų, nenorėjusi sakyti savo pavardės):

1. Turiu tris mokyklinio amžiaus vaikus. Visi jie mokykloje gauna nemokamą maitinimą - tai šeimai didžiulė parama. Kišenpinigų jie gauna tik retkarčiais, ir tai ne po daug - po keliasdešimt centų. Iš socialinės pašalpos gyvenančiai šeimai ir vienas litas - dideli pinigai.

REKLAMA

2. Ne, nes neturiu iš ko. Vaikai tai puikiai jaučia ir niekada nei už padarytą darbą, nei už gautą geresnį pažymį neprašo jokio atlygio.

3. Jei vaikas gerai auklėjamas, mokomas, kaip reikia gyventi, pinigai tokiam pakenkti neturėtų. Jei namuose nėra tvarkos, vaikas kiek nori, tiek ir gauna, kur nori, ten pinigus švaisto, nežino jų vertės, jau blogai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų