Iškilmingai atidaryta Kupiškio pensionato valgykla. Atrodo, įvykis ne toks ir svarbus: valgę ankštose patalpose šios įstaigos gyventojai pusryčiaus, pietaus ir vakarieniaus erdvioje ir puošnioje valgykloje. Sakytum, taip ir turėjo būti. Betgi ši šventinė diena jau buvo planuota daugiau nei prieš 13 metų...

Kviesti svečiai - rajono meras Leonas Apšega, Seimo narys Vytautas Saulis, Panevėžio apskrities viršininko administracijos atstovai, statybos darbus čia vykdžiusių organizacijų vadovai, žurnalistai, lydimi pensionato direktoriaus Dainiaus Bardausko, klegėdami žengė patižusiu keliu iš administracinio pastato į naująją valgyklą ir priekaištavo direktoriui: girdi, kelelis į naująsias patalpas labai nekoks... O D. Bardauskas juokėsi ir sakė: "Ne bet ką, o aukštus žmones vedu per šią makalynę, todėl tikiu, kad per vasarą ją paslėps asfaltas".

Rožančius - iš vyskupo rankų

Valgyklos rūbinėje svečius pasitiko Jo Ekscelencija Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas, Kupiškio dekanato dekanas kanauninkas Vladas Rabašauskas ir vikaras Gediminas Jankūnas. Gražų ryšelį spalvotų rožančių dalijo vyskupas svečiams ir pensionato gyventojams, o prieš perkirpdamas rausvą patalpų atidarymą simbolizuojančią juostą kalbėjo: "Gailestingasis Dieve, dėkojame Tau, kad žmonėms parodai daugybę kelių, padedančių išpildyti meilės įsakymą. Ir Tavo Sūnus atėjo į pasaulį, kad mums paliktų tarnavimo pavyzdį: juk ir šiuose globos namuose bei valgykloje turi būti tarnaujama. Visagali Dieve, kasdien mes čia gausime Tavo dovanas - žemės ir žmonių darbo vaisius. Dėkojame Tau už globą ir prašome palaimos: suteik visiems valgantiems dvasios ir kūno sveikatą, dangaus dovanomis atmokėk tiems, kurie mumis rūpinasi ir mums tarnauja. Stiprink mus, Dieve, kad broliškai dalintumėmės duona ir padėtume bėdoje vieni kitiems, kad visi šių namų gyventojai - ligoti, kenčiantys ir senyvi žmonės - jaustų jiems patarnaujančiųjų meilę".

REKLAMA

Priėjęs prie susispietusių pensionato gyventojų, vyskupas juos palaimino, sakydamas, jog ligonių maldą Dievas išgirsta greičiausiai. "Melskitės, kad gerovė šiuose namuose išliktų visada", - prašė aukštasis dvasininkas.

Vaiduoklis tapo gražus

"Pravažiuodamas Šnipeliškių kaimą, su nerimu žiūrėdavau į šį statinį. Stūksojo jis lyg vaiduoklis ir, rodės, nėr vilties įpūsti jam gyvybę..." - sveikindamas direktorių D. Bardauską, jo vadovaujamą kolektyvą ir visus pensionato gyventojus kalbėjo meras L. Apšega.

1991-aisiais buvo pradėta valgyklos bei sveikatos priežiūros korpuso statyba. Užėjęs sunkmetis darbus sustabdė ilgam. 2000-aisiais, kai šiai įstaigai ėmė vadovauti D. Bardauskas, vėl pradėta kurti planus, kaip panaikinti pastatui vaiduoklio įvaizdį. "Prieš 13 metų mes projektavom šį statinį, o grįžę čia 2002-aisiais turėjome gerokai pakoreguoti projektą... Labai džiaugiuosi, kad uteniškių uždarosios akcinės bendrovės "Statva" statybininkai viską padarė taip, kaip mes ir norėjome", - kalbėjo UAB "Panevėžio žemprojektas" generalinis direktorius Jonas Kavaliauskas.

Net 2 mln. 300 tūkst. litų kainavo valgyklos įrengimas. Vasario 20 d. valstybės komisija pasirašė dokumentus, leidžiančius pensionatui eksploatuoti 713 kv.m. buvusio "vaiduoklio" patalpų. Pensionato vadovybė tikisi, kad bus įrengta ir kita jo dalis, kurioje įsikurs sveikatos priežiūros padalinys, administracija, stomatologijos, terapijos kabinetai, 120 vietų aktų salė.

"Žinau, kiek kainavo pastangų, norint pajudinti statybas iš mirties taško. O pensionatui labai reikėjo valgyklos. Dabar ir jums, ir mums problemų mažiau", - sakė Panevėžio apskrities viršininko administracijos, kuri yra ir pensionato steigėja, viršininko pavaduotoja Zita Kukuraitienė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų