Žeimelyje (Pakruojo r.) muštynės tarp kaimyną gelbėjusio piliečio ir užpuolikų peraugo į tikrą mūšį, tačiau policijos pastiprinimo kaimiečiai nesulaukė.
"Šiaulių kraštas" rašo, kad neįgalų žeimeliškį apginti ryžosi kaimynas Rolandas Kazakevičius.
Kai į Žeimelį atvykusių jaunuolių R. Kazakevičius paprašė atstoti nuo kaimyno, jį žiauriai sumušė, suspardė. Ant pievelės greta namo iš skausmo besiraitančio R. Kazakevičiaus apginti stojosi tik iš gretimų sodybų subėgę kaimynai.
Incidento metu žeimeliškiai vis rinko ir rinko rajono policijos budinčiojo telefono numerį. Pareigūnai iš Pakruojo rajono policijos komisariato į tragedija galėjusio tapti incidento vietą atvyko tik tuomet, kai nusikaltėlių jau ir pėdos buvo ataušusios. Policija vėlavo ne tik dėl to, kad visi ekipažai buvo užimti reikalingiausiu momentu, bet ir todėl, kad į Žeimelį patruliai iš Pakruojo važiavo 40 kilometrų.
Nuo chuliganų nukentėjęs R. Kazakevičius "Šiaulių kraštui" sakė neturintis jokių pretenzijų pakruojiečiams pareigūnams, kurie iškart pradėjo įvykio tyrimą. Tačiau teigė nusivylęs teisėsaugos sistema, kuri nuošalią gyvenvietę paliko be policijos.
Pakruojyje tvarką saugo rajono centre esantis policijos komisariatas ir vienintelė likusi Linkuvos nuovada. Yra dar keli apylinkių inspektoriai, tačiau jie rajono kaimuose tebūna vos keletą valandų per savaitę. Pareigūnų, saugančių atokių gyvenviečių žmones, niekur daugiau nėra.
Ne geresnė situacija ir kituose rajonuose. Greta apskrities rajonų policijos komisariatų Joniškyje ir Kelmėje dirba tik po vieną policijos nuovadą Žagarėje, Tytuvėnuose. Tačiau nuovados dėl lėšų stygiaus naktimis, kaip tai būdavo anksčiau, nebedirba.
Akmenės rajonas - vienintelis, neturintis nė vienos nuovados.
Aldividas Tručinskas, Šiaulių miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, "Šiaulių kraštui" sakė: "Pradedančiųjų pareigūnų algos ganėtinai mažos - vos 800 litų, o darbo krūviai ir reikalavimai dideli. Manau, jauni žmonės kur kas mieliau renkasi neretai nors ir fiziškai sunkesnį, tačiau geriau mokamą darbą. Be to, kai kuriais požiūriais ir labiau gerbtiną. Ne paslaptis, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai vienas negarbingai pasielgęs policininkas ilgam sugadina visos policijos įvaizdį. Trumpiau tariant, vieno kokio nors netinkamai pareigas atlikusio pareigūno dėka net ir garbingiausi policijos darbuotojai žmonių akivaizdoje tampa "mentais". Kita, priežastis, anot komisaro, - pastebimai mažėja žmonių, galinčių dirbti policijoje. "Gal ir netikėta, tačiau nemaža dalis žmonių, pareiškusių norą dirbti pareigūnais, čia neįdarbinami dėl prastos sveikatos - stuburo ligų, silpno regėjimo, aukšto kraujospūdžio", - tvirtino komisaras.
Komisaras sutinka, kad dėl akivaizdaus policininkų trūkumo kenčia žmonių saugumas. "Kad ir kaip liūdna, užtikrinti, jog, ištikus nelaimei, policija į bet kurią rajono vietovę atskubės per keletą minučių, negalėčiau", - sakė A. Tručinskas.