Moterys labiau kenčia nuo pagirių nei vyrai, net jei ir suvartoja mažiau alkoholio. Tokia Amerikos Misurio universiteto fiziologų išvada. Vertindami pagirių sunkumą mokslininkai rėmėsi 13 jų požymių (atkreipė dėmesį ir į galvos skausmą, ir į dehidrataciją, ir į rankų virpėjimą, ir į pykinimą, ir į nuovargį, ir į kitus panašius nemalonius simptomus). Amerikiečiai mano, kad viena iš moterų sunkių pagirių priežasčių - mažesnis nei vyrų svoris, o tai reiškia, kad jų organizme mažiau ir vandens. O to pasekmė - didesnis apgirtimo ir jį lydinčių pagirių laipsnis.
O kaip tai aiškina Rusijos mokslininkai? Jie mano, kad Amerikos kolegų tyrimai iš tiesų greičiau liečia storus ir plonus žmones, nei vyrus ir moteris. Priežastys, kad dailiosios lyties atstoves labiau vargina pagirios, greičiau anatominės. Moterų išgertas alkoholis patenka į kepenis ir su krauju išnešiojamas po organizmą. Piktnaudžiaujančių alkoholiu moterų mažiau kenčia kepenys (jos rečiau serga kepenų ciroze), bet proporcingai nukenčia visas organizmas.
Yra ir kita versija. Žmogaus skrandyje esantis fermentas, perdirbantis alkoholį prieš patenkant į kraujotakos sistemą, vyrų ir moterų organizme veikia nevienodu greičiu - vyrų 4 kartus greičiau. Specialistai atkreipia dėmesį į dar vieną moters organizmo savybę. Paprastai menstruacijas lydi vadinamoji priešmenstruacinė įtampa, iškyla poreikis nusiraminti, atsipalaiduoti. Tokiu periodu padidėja alkoholio absorbavimas. Todėl ta pati alkoholio dozė labiau koncentruojasi kraujyje. Be to, prieš menstruacijas skrandžio gleivinėje sumažėja medžiagų, ardančių alkoholį. Todėl tokios sunkios pagirios.