Pirmadienį Palangoje prasidės dvi dienas truksiantis Seimo Pirmininko Artūro Paulausko inicijuotas Baltijos ir Šiaurės šalių parlamentų pirmininkų susitikimas.

Šiame forume planuojama aptarti nacionalinių parlamentų vaidmenį ir bendradarbiavimo formas išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Palangoje parlamentų vadovai taip pat diskutuos apie pasiruošimą ES Tarpvyriausybinei konferencijai, Šiaurės dimensiją ir tarpregioninį Baltijos bei Šiaurės valstybių bendradarbiavimą.

Lietuvos pajūryje surengtame susitikime dalyvaus Latvijos, Estijos, Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos parlamentų pirmininkai.

Įžanginį pranešimą skaitys Seimo Pirmininkas A. Paulauskas.

Forumo dalyviai lankysis Karinių jūrų pajėgų prieplaukoje Klaipėdoje, apžiūrės Klaipėdos uostą iš Karinių jūrų pajėgų laivo "Vėtra". Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Sigitas Dobilinskas savo pranešime pristatys uostą, bus surengtos diskusijos.

Antradienį Neringos užkardos Nidos pasienio kontrolės poste į Lietuvą atvykę parlamentų vadovai išklausys Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Algimanto Songailos, Muitinės direktoriaus pavaduotojo Jono Miškinio pranešimus. Kaliningrado srities Dūmos Pirmininkas Vladimiras Nikitinas supažindins su Kaliningrado srities vystymosi perspektyvomis po ES plėtros.

REKLAMA

Antrąją susitikimo dieną, rugpjūčio 26-ąją, Klaipėdoje ir Nidoje taip pat susitiks Baltijos ir Šiaurės šalių parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai.

Jie aptars bendradarbiavimo perspektyvas išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Diskusijų objektu bus ir geros kaimynystės politika, siekiant įtraukti Rusiją, Ukrainą, Baltarusiją ir Moldovą į Europos integracijos procesus, taip pat ryšių su Pietų Kaukazo šalimis plėtojimas.

Šiame susitikime pranešimą skaitys Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

ELTA


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų