Iš vaikystės prisimename smagų žaidimą "Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus". Daug gražių dalykėlių ištisas kartas išmokė Jurgelis savo žaidimėliu.
Bet mainos rūbas margo svieto. Kas tiko vakar - šiandien nedera. Išmušė valanda, kai žaidimėlį reikia perdirbti ir nuo mažens vaikučius mokyti, ko nereikia daryti. Žaidimo visuma būtų ta pati. Vaikučiai rateliu apstoja Jurgelį meistrelį, susikimba už rankučių ir judėdami į vieną ar kitą pusę dainuoja: "Jurgeli meistreli, mokyk savo vaikus..."
Jurgelis šiuolaikinis, todėl moko vaikučius to, ką pats kasdien mato.
Pavyzdžiui, vienu delnu glosto kitą rodydamas, kaip negeri dėdės ima kyšį. Vaikučiai dar nesugadinti, pasibaisėję kyšininkais, todėl piršteliais grūmoja ir choru traukia: "O jūs, vaikai, nedarykit, kaip Jurgelis daro".
Negeras Jurgelis meistrelis keičiamas kitu, o šis jau rodo, kaip muitininkas per valstybės sieną praleidžia kontrabandinį krovinį. Gerieji vaikučiai, suprantama, užprotestuoja ir vėl liepia nedaryti, kaip Jurgelis moko.
Labai šauniai galima pavaizduoti, kaip žinomas, bet negerbiamas politikas baikerių šventėje minkštai breiką šoka. Šiame epizode tiktų labai plastiškas meistrelis, kad sugebėtų įtikinamai pademonstruoti džiaugsmo, o gal žemės graibymo šokį.
Tiktų ir su kvapeliu automobiliu lekiantį policininką apdainuoti. Jurgelis turėtų meistriškai imituoti ralisto judesius, o vaikai isteriškai klykti: "O jūs, vaikai, nedarykit". Nes jei jau policininkai automobiliais girti raižo - kelio pabaiga netoli.
Tik pantomimos artistas galėtų pavaizduoti, kaip kai kurie iškilūs vyrai ir jų moterys po svečius kraštus keliauja, užuot dirbę tautos labui. Žaidime nesudėtinga pademonstruoti, kaip šaudomi gandrai ir stirnos. Tereikia Jurgeliui meistreliui turėti solidžią valstybės tarnautojo išvaizdą, prisidėti prie peties šepečio kotą ir imituoti šūvį.
Apibendrinant galima pasakyti, kad šio žaidimo šiuolaikinė versija puikiai didaktiškai paruošta.
Jurgelis meistrelis atstovauja blogosioms jėgoms, o vaikučiai joms priešinasi, ragina nedaryti taip, kaip begėdis meistrelis moko.
Tikėtina, kad iš vaikučių, praktikuojančių šį žaidimėlį, išaugs puiki naujoji karta.
Modifikuotas žaidimas tinka ir suaugusiesiems. Jie galėtų pasišaipyti ne tik iš savo, bet ir savo vaikučių ydų.
Nepelnytai primirštas žaidimas lavina ne tik sąmoningumą, bet ir prisišūkauti, prisitrepsėti iki soties galima. Viskas šiame žaidime daroma laisva valia, nešant naudą savo tautai ir valstybei.
Vytautas Vizbaras