• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo politikos iki nusikaltimo - tik žingsnelis

Petras KURMELIS

Apeliacinis teismas paliko galioti nuosprendį, kuriuo buvęs Seimo narys, lietuviško šaunamojo ginklo "Vytis" kūrėjas Algirdas Petrusevičius nuteistas kalėti už neteisėtą disponavimą ginklais, dideliu kiekiu šaudmenų ir sprogmenų.

REKLAMA
REKLAMA

69 metų A.Petrusevičius pernai lapkričio 10 dieną paskelbtu Kauno apygardos teismo nuosprendžiu yra nuteistas kalėti 4 metus. Kartu su juo nuteistas ir 43 metų Vigirdas Dudutis.

REKLAMA

Taškas dar nepadėtas

Po Apeliacinio teismo nutarties nuosprendis šioje byloje įsiteisėjo, todėl gali būti pradėtas vykdyti ir abu nuteistieji laisvės atėmimo bausmėmis gali pakliūti už grotų. Kaip buvęs Seimo narys, A.Petrusevičius patektų į Vilniuje esančius pataisos namus, kuriuose bausmę atlieka prasikaltę buvę valdžios atstovai.

REKLAMA
REKLAMA

Nuosprendį per tris mėnesius dar galima apskųsti Aukščiausiajam Teismui. Pateikus prašymą, jis gali sustabdyti nuosprendžio vykdymą ir nesiųsti nuteistojo už grotų, kol byloje nebus padėtas taškas.

"Apeliacinio teismo ištirti ir įvertinti įrodymai leidžia daryti išvadą, jog A. Petrusevičius nebuvo provokuojamas daryti nusikaltimus, kaip jis teigė teisme. Priešingai - jis pats aktyviai siūlė pirkti šaunamuosius ginklus šioje byloje liudijusiam asmeniui ir derėjosi dėl kainos", - rašoma teismo sprendime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, jog A.Petrusevičius žinojo, kad ginklai gali būti panaudoti nusikalstamoms veikoms daryti.

Apeliacinio teismo kolegija taip pat pabrėžė, jog parinkdamas nuteistajam bausmę, pirmosios instancijos teismas atsižvelgė į A. Petrusevičiaus skunde nurodytas aplinkybes ir į tai, jog jis charakterizuojamas teigiamai. Todėl jam buvo paskirta minimali bausmė.

REKLAMA

A.Petrusevičius buvo vienas iš kariuomenės kūrėjų savanorių, pokario Lietuvos laisvės kovų dalyvis, Vyčio kryžiaus kavalierius. Prieš tapdamas parlamentaru, jis dirbo Krašto apsaugos departamento "Vytis" ginklų baro viršininku. Po nepriklausomybės atkūrimo prisidėjo konstruojant ir gaminant pistoletus kulkosvaidžius bei įvairių modifikacijų granatas.

REKLAMA

1996-2000 metų kadencijos Seime A.Petrusevičius priklausė Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijai, buvo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu.

Nuteistas už sukčiavimą

Tai ne vienintelis nuteistas Seimo narys. Kaip ir kitose šalyse, taip ir Lietuvoje tarp politiko ir nusikaltėlio - labai sunkiai apčiuopiama riba. Ir šiuo metu Vilniaus pataisos namuose, į kuriuos keliaus A.Petrusevičius, kali buvęs Seimo narys ir net Nepriklausomybės Akto signataras Eimantas Grakauskas. Buvęs Seimo narys nelaisvėje dirba bibliotekininko padėjėju. Bausmės terminas jam turėtų baigtis kitų metų sausio 12-ąją, tačiau jau rugpjūčio pabaigoje pataisos namų administracija gali kreiptis į teismą ir prašyti, kad nelaisvėje gerai besielgiantis Eimantas Grakauskas būtų išleistas į laisvę lygtinai. Už sukčiavimą E.Grakauską teismas nuteisė kalėti pusantrų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Toje pačioje įkalinimo įstaigoje kalėjo ir buvęs Seimo narys Audrius Butkevičius. Šis parlamentaras buvo sulaikytas 1997 metų rugpjūtį "Draugystės" viešbutyje, įtarus 15 tūkst. JAV dolerių kyšio paėmimu iš tuometinio bendrovės "Dega" vadovo Klemenso Kiršos. 1998 metais politikas buvo nuteistas 6 metams kalėjimo už kėsinimąsi sukčiauti stambiu mastu. 2000 metais jis paleistas į laisvę pirma laiko už gerą elgesį. Bylos duomenimis, A.Butkevičius žadėjo tarpininkauti, kad būtų nutraukta Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros tiriama baudžiamojo byla dėl bendrovės "Dega" ir JAV korporacijos "Mobil" tarpusavio atsiskaitymų. A.Butkevičius kaltu niekada neprisipažino.

REKLAMA

Už grotų - parlamento pirmininkas

Ir kitose pasaulio valstybėse jokia sensacija, kad politikas netektų laisvės. Indonezijos parlamento pirmininkas Akbaras Tanjungas už kyšininkavimą įkalintas 3 metams. Jis iššvaistė 15 milijonų litų, skirtų skurstantiems. Šešis mėnesius kalėti buvo nuteistas ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras Rolanas Diuma. Jis iš savo buvusios meilužės, kurią pats įdarbino valstybiniame naftos koncerne "Elf", neteisėtai priėmė dovanas. Nuolat kalbama, kad buvęs Italijos premjeras Silvijus Berluskonis susijęs su nusikalstamu pasauliu. Premjeras yra net teisme pasinaudojęs teise tylėti, todėl Italijos teisėsaugai nepavyko jo apklausti. Dabar, kai S.Berluskonis jau nebe valdžioje, prokurorai vėl prisiminė skandalingąjį veikėją.

REKLAMA

Išdavė sperma

Šiaip užsienyje politikai dažniausiai nukenčia per moteris. Štai buvęs JAV prezidentas Bilas Klintonas išgarsėjo sekso skandalu su Monika Levinski. B.Klintonas septynis mėnesius neigė turėjęs lytinių santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja, tačiau teisme pripažino, kad vis dėlto tokie santykiai buvo. Politiką prisipažinti privertė garsioji Monikos suknelė, ant kurios rastos spermos tyrimo rezultatai sutapo su B.Klintono DNR. Prezidentas prisipažino melavęs ir išliko poste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bet tokia griežta tvarka, kad dėl meilužės gali netekti posto, yra ne visose šalyse. Pavyzdžiui, Prancūzijoje niekam net minties nekiltų šalinti prezidentą iš posto dėl meilės. Nesvarbu, kad ir "iš šono". Apie beveik visus šios šalies premjerus ir prezidentus sklandė milijonai gandų. Negana to, pasitaikydavo, kad priešingų politinių stovyklų lyderiai miegodavo su tomis pačiomis moterimis. Taip atsitiko F.Miteranui ir Ž.Širakui - jiedu ne tik kartu valdė šalį, bet ir turėjo bendrą meilužę.

REKLAMA

Politikos meilužės išpažintis taip suintrigavo suomius, kad jie tik ką įvykusiuose rinkimuose balsavo už Centro partiją. Buvo manoma, kad Susanos Kuronen knyga "Premjero sužadėtinė" sužlugdys šalies premjero Mačio Vanhaneno karjerą, tačiau išėjo atvirkščiai. Pasak apžvalgininkų, daugelis suomių premjerą ėmė laikyti saviškiu, paprastu žmogumi, kuris buvo priverstas nutraukti meilės romaną, nes jį įžeidė meilužės atvirumas.

REKLAMA

Meluoti įprasta

Prie šalių, kurių politikams nė kiek netrukdo meilužės, galima priskirti ir Lietuvą. Kad ir kiek buvo kalbama ir rašoma apie Viktoro Uspaskicho meilės romanus, tačiau jam tai nė kiek netrukdė. O jo mylėtos moterys, matyt, buvo juo patenkintos, kad net ir dabar laksto pas jį į Maskvą.

Algirdas Brazauskas ir Kristina Butrimienė, Adolfas Šleževičius ir Janina Račkienė, Artūras Paulauskas ir Jolanta Stankevič - dabar tai šeimos. O juk ir šie politikai ilgus metus mėgavosi nesantuokine meile, meluodami savo teisėtoms antrosioms pusėms. Neabejingi meilės kerams ir Seimo nariai Antanas Bosas, Kęstutis Daukšys ir daugelis kitų, keičiančių ir žmonas, ir meilužes. Lietuvoje tai įprasta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų