Europos žmogaus teisių teismas kaip nepagrįstą atmetė kalinių asociacijos "Laisvė" vadovo Alvydo Puzino (54 m.) skundą prieš Lietuvą dėl kalinių laiškų cenzūravimo.
Buvęs Panevėžio milicininkas A.Puzinas 1992 metais už žmogžudystę buvo nuteistas 13 metų laisvės atėmimo bausme. Vyras kalėjo Vilniaus sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje. Kalėdamas A.Puzinas savo vadovaujamos kalinių asociacijos vardu pasirašė laišką įvairioms institucijoms ir žiniasklaidai. Nuteistasis skundėsi dėl kalinimo sąlygų ir įvairių, jo manymu, neteisėtų pataisos darbų įstaigos administracijos veiksmų. Siekdamas išvengti cenzūros, pareiškėjas laiškus įteikė pažįstamam, išleistam į laisvę, kad juos išsiųstų. Apie tai sužinojo pataisos įstaigos vadovai ir paskyrė A.Puzinui nuobaudą - atėmė teisę gauti siuntinį. Nubaustasis drausminę nuobaudą apskundė, tačiau nieko nelaimėjo. Administraciniai teismai "Laisvės" vadovo skundus atmetė.
A.Puzinas pasiskundė Strasbūro teismui dėl to, kad Lietuvos institucijos pažeidė jo teisę į privataus gyvenimo apsaugą ir susirašinėjimo slaptumą. Europos žmogaus teisių teismas konstatavo, kad pareiškėjo skundas buvo tinkamai išnagrinėtas Lietuvoje, o skundžiama drausminė nuobauda buvo nesunkaus pobūdžio. Strasbūro teisėjai pabrėžė, kad pareiškėjo laiškas nebuvo cenzūruojamas pataisos darbų įstaigoje, o jo baiminimasis dėl galimos laiško cenzūros nebuvo pakankamas pagrindas nesilaikyti įstatymų.
Lietuviai jau mažiau skundžiasi Europos žmogaus teisių teismui, nes daugelis skundų atmetami net nepradėjus nagrinėti. Nuo 1995 metų teismui pateikta apie 2300 pareiškimų iš Lietuvos, o daugiau nei 1800 buvo pripažinti nepriimtinais. Šiuo metu čia yra užregistruota apie 350 lietuvių skundų, kurie laukia pirminio nagrinėjimo.