Irane nuo bėgių nuvažiavus nevaldomam sąstatui su pavojingomis cheminėmis medžiagomis žuvo mažiausiai 320 žmonių, dar 460 sužeista.
Siena, kurią savo kūnais sudarė Irano karinių pajėgų kariškiai, medikams ir tyrinėtojams prie 51 apdegusio ir suknežinto traukinio vagono, kuriais buvo gabentas mirtinas gazolino ir trąšų mišinys, neleido prisiartinti arčiau kaip per kilometrą.
Kruvino incidento metu vagonai iš pradžių užsiliepsnojo. Prie jų prisiartinus smalsiems stebėtojams, nugriaudėjo stiprus sprogimas, kurio galią buvo galima pajusti už 70 kilometrų nuo incidento vietos ir kuris pasiglemžė stebėtojų bei ugniagesių minią.
Sprogimo galia aplink stovėjusius kaimo namus sugriovė iki pamatų, jų gyventojai buvo palaidoti po pastatų sienomis. "Sudrebėjo žemė. Pamanėme, kad tai - žemės drebėjimas. Buvome labai išsigandę", - sakė 42 metų Alis iš Nišapūro miesto, esančio už 20 kilometrų nuo incidento vietos Chorasano provincijoje, turinčioje sieną su Afganistanu ir Turkmėnistanu.
Įtariama, kad traukinį dėl netvarkingų stabdžių iš stoties išjudino vėjas. Nevaldomas sąstatas nuriedėjo 50 kilometrų maždaug 150 kilometrų per valandą greičiu, kol pasiekė staigų posūkį ir nuvirto nuo bėgių.
Iranas dar neatsigavo po gruodžio mėnesį įvykusio žemės drebėjimo, per kurį žuvo daugiau nei 40 000 žmonių, ir štai nauja nelaimė. Iki šiol baisiausios traukino katastrofos įvykdavo tuneliuose. Ispanijoje, Toro tunelyje, avariją patyrus traukiniui žuvo 500 žmonių. Italijoje, Salero tunelyje, užtroško 521 keleivis.