Tarptautinis teatro festivalis “Naujosios dramos akcija” ketvirtadienį (05.22) kviečia į susitikimą su vienu garbingiausių festivalio svečių - vokiečių rašytoju, režisieriumi ir vertėju Tankredu Dorstu. Pokalbis su šiuolaikinio vokiečių teatro ideologu vadinamu dramaturgu įvyks Jaunimo teatro fojė, 12 valandą.

Rašytojas, režisierius ir vertėjas Tankredas Dorstas (g. 1925 m.) laikomas vienu reikšmingiausių pokario metų vokiečių dramaturgų ir minimas greta Heinerio Müllerio (1929-1995 m.). Dorsto pjesės yra išverstos į daugelį kalbų ir taip dažnai statomos Vokietijoje ir kitose šalyse, kad rašytojas dažnai vadinamas "labiausiai statomu vokiečių dramaturgu". Dorstas Bamberge studijavo germanistiką ir meno istoriją, o vėliau Miunchene - teatrologiją. Studijuodamas Miunchene lankė studentų marionečių teatro studiją, kuriai parašė pirmąsias savo pjeses lėlių teatrui. Netrukus Dorstas pradėjo kurti pjeses dramos teatrui, nes, kaip pats vėliau prisipažino, troško dirbti su gyvais žmonėmis.

Dar 1960-aisiais dramaturgas pradėjo bendradarbiauti su garsiu vokiečių teatro režisieriumi Peteriu Zadeku. 1972 m. Dorstas pradėjo kurti kartu su Ursula Ehler, vėliau tapusia jo žmona. Didžioji dalis po 1972 m. sukurtų pjesių yra parašytos kartu su Ehler. Keletas Dorsto pjesių ("Smėlis" ("Sand"), 1970; "Dorothea Merz", 1976; "Klaros motina" ("Klaras Mutter"), 1977) buvo ekranizuotos, kai kurias jų režisavo pats autorius.

REKLAMA

Teatre Dorstas bendradarbiavo ne tik su vokiečiu Peteriu Zadeku, bet ir su prancūzų režisieriumi Patrice'u Chereau ir amerikiečiu Robertu Wilsonu.

Nuo 1992 m. Dorstas dėsto dramaturgiją Berlyno aukštojoje menų mokykloje, kur pas jį mokėsi nemažai jaunosios kartos vokiečių dramaturgų, tarp jų ir Lietuvos publikai gerai žinomas Marius von Mayenburgas. Nuo 1992 iki 2002 m. Dorstas kartu su Ursula Ehler ir Manfredu Beilharzu vadovavo garsiam naujosios dramaturgijos festivaliui "Bonos bienalė".


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų