Pirmadienį posėdžiavusi Seimo Antikorupcijos komisija nutarė paviešinti visą iš Generalinės prokuratūros gautą medžiagą, susijusią su galimu Seimo narių kyšininkavimu. Už tokį sprendimą vienbalsiai balsavo visi posėdyje dalyvavę šios komisijos nariai.

Paviešintoje medžiagoje yra slapta įrašyti verslininko Andriaus Janukonio pokalbiai su Seimo nariais Vyteniu Andriukaičiu, Vytautu Kvietkausku, Arvydu Vidžiūnu, Eligijumi Masiuliu, Gintaru Steponavičiumi, taip pat "Rubicon group" slaptos buhalterijos kopijos, apklausų protokolai.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė Nijolė Steiblienė, komentuodama komisijos sprendimą sakė, kad "Seimo narys yra viešas asmuo ir slėpti nėra ko". Jos nuomone, skaudžiausia yra tai, kad nepaisant praėjusį penktadienį priimto sprendimo neviešinti šios medžiagos, paskui "tą pačią dieną viskas kažkokiais būdais išviešinama".

N. Steiblienė, “Eltos” paprašyta įvertinti išviešintą slaptą medžiagą apie galimą parlamentarų kyšininkavimą, sakė, kad jai yra koktu ir ji net nenorinti jos komentuoti.

Parlamentarė teigia kitaip įsivaizduojanti lobizmą ir nemano, kad įrašyti pokalbiai tai "tik plepalai ar nusikalbėjimas". N. Steiblienė, komentuodama medžiagą, susijusią su parlamentarais liberalais E. Masiuliu ir G. Steponavičiumi, sakė, kad "ten nebuvo kalbama paprasčiausiai apie pinigus, tik toks ir skirtumas".

REKLAMA

Per savaitgalį įdėmiai perskaičiusi visą medžiagą N. Steiblienė sakė supratusi, kad "ko gero, ne tik su šilumos ūkiu arba su dujomis susiję įstatymai šitaip priiminėjami".

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkė neabejoja, kad reikės keisti partijų finansavimą reglamentuojančius įstatymus, kad "Seimo nariai nesižemintų tiek, kiek žeminasi šituose pokalbiuose".

Pasak N. Steiblienės, Antikorupcijos komisija ketina paprašyti STT ir Generalinės prokuratūros papildomos medžiagos. Jeigu komisijos nariams kils klausimų, tai, anot jos, STT ir Generalinės prokuratūros atstovai gali būti pakviesti į šios komisijos posėdį.

Beje, Seimo Antikorupcijos komisija sudarė trijų jos atstovų darbo grupę, kurioje yra komisijos pirmininkė Seimo Naujosios sąjungos frakcijai atstovaujanti N. Steiblienė, pirmininkės pavaduotojas socialdemokratas Rimantas Sinkevičius ir Liberaldemokratų frakcijos narys Algimantas Matulevičius. Seimo Antikorupcijos komisijai talkins ir keli teisininkai.

Kitas komisijos posėdis įvyks po savaitės, kitą pirmadienį.

Praėjusį penktadienį Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas Seimo Antikorupcijos komisijai perdavė iš Generalinės prokuratūros gautą medžiagą apie galimą kai kurių Seimo narių kyšininkavimą.

Seimo vadovas A. Paulauskas prašo N. Steiblienės vadovaujamos komisijos išsiaiškinti, ar Generalinės prokuratūros medžiagoje paminėti parlamentarai nedarė veiksmų, nesuderinamų su Seimo nario statusu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų