REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė garsios popmuzikos grupės "Bee Gees" atlikėjas Maurice'as Gibbas (Morisas Gibas), teigiama sekmadienį dainininko šeimos išplatintame pranešime iš Londono. Britų grupėje bosine gitara grojusiam ir dainavusiam 53 metų atlikėjui ketvirtadienį Floridos valstijos Majamio ligoninėje buvo atlikta skubi pilvo operacija, kurios metu jį ištiko širdies smūgis.

REKLAMA
REKLAMA

Grupę "Bee Gees" trys broliai - Barry (Beris) bei už jį jaunesni dvyniai Robinas ir Maurice'as - įkūrė 1958 metais. Trijulė smarkiai išpopuliarėjo aštuntajame dešimtmetyje, sukūrusi dešimtis hitais tapusių dainų, tarp jų ir kino filmo "Sekmadienio nakties karštligė" (Saturday Night Fever) garso takelį.

REKLAMA

"Bee Gee" albumai - vieni labiausiai perkamų visų laikų įrašų, populiarumu nusileidžiantys tik legendinei grupei "The Beatles", Elviui Presley (Elviui Presliui), Michaelui Jacksonui (Maiklui Džeksonui) ir soliniams Paulo McCartney (Polo Makartnio) darbams.

Brolių sukurtas dainas rinkosi tokios garsenybės kaip E.Presley, Otis Reddingas (Otis Redingas), Diana Ross (Dajana Ros), Dionne Warwick (Dijon Vorik) ir šių laikų grupės ("Steps", "Destiny's Child").

REKLAMA
REKLAMA

1958 metais iš Didžiosios Britanijos Gibbų šeima persikraustė į Australiją. Naujojoje tėvynėje jos atžalos netrukus tapo scenos žvaigždėmis.1967 metais jaunuoliai grįžo į Britaniją, kur netrukus sukūrė daugybę hitais tapusių dainų, tarp jų ir garsiąją "Massachusetts".

Nors aštuntojo dešimtmečio pradžioje grupė skilo ir persitvarkė, dešimtys ausiai malonių disko stiliaus dainų, pavyzdžiui, "Jive Talking", "Nights on Broadway" ir "You Should be Dancing" iškėlė ją tarp pirmojo ryškumo žvaigždžių.Superžvaigždėmis trijulė tapo pasirodžius apie disko kultūrą pasakojančiai juostai "Sekmadienio nakties karštligė", kurioje nusifilmavo Johnas Travolta (Džonas Travolta).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokios "Bee Gees" dainos, kaip "Stayin' Alive" ar "Night Fever" sulaukė plataus tarptautinio pripažinimo.2001 metais grupė studijoje įrašė paskutinįjį savo albumą "This Is Where I Come In" ir šiuo metu kaip tik kūrė naują, kai netikėtai susirgo Maurice'as. Majamyje grupė turi nuosavą įrašų studiją.

AFP-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų