• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mergina iš Žemaitijos vadinama Lietuvos ambasadore

Giedra AKAVICKIENĖ

27 metų žemaitė Indrė Chmieliauskaitė pirmoji ir kol kas vienintelė iš Baltijos šalių groja Europos medikų studentų orkestre - EMSO. Kasmet į EMSO susirenka studentai medikai ir keletas jau kvalifikuotų gydytojų iš įvairių Europos šalių. Visos koncertų metu gautos lėšos skiriamos pasirinktai labdaros sričiai, pavyzdžiui, Černobylio avarijos sukeltų ligų kamuojamiems vaikams. Į orkestrą susibūrę medikai įrodo, kad sergantiems ir kenčiantiems žmonėms gali padėti ne tik gydydami, bet ir savo muzika.

REKLAMA
REKLAMA

Baigusi Telšių vaikų muzikos mokyklą, Indrė su smuiku nesiskiria. "Sau ir mokytojams pažadėjau, kad muzikos neapleisiu, grosiu toliau, nors studijuoti pasirinkau mediciną", - sakė mergina.

REKLAMA

Buvusi telšiškė, dabar vilnietė Indrė orkestre groja nuo 1999 metų. Būdama Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto trečiakurse, mergina perskaitė skelbimą, kviečiantį dalyvauti Europos medikų studentų orkestre, kuriam diriguoja gydytojas onkologas iš Australijos.

"Organizatoriams nusiunčiau savo atliekamos muzikos įrašų, solinės ir orkestrinės patirties aprašymą, pateikiau muzikinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus. Juos peržiūrėjęs orkestro dirigentas mane ir priėmė.

REKLAMA
REKLAMA

Mūsų šalies atstovė negali, kaip, pavyzdžiui, anglas, šveicaras ar norvegas, nusipirkti antrą bilietą lėktuve... violončelei, kad pasidėtų ją šalia savęs. "Laimė, mano smuikas nedidelis. Beje, mano smuikas - irgi "žemaitis", jį iš eglės pagamino meistras iš Viešvėnų kaimo", - linksmai kalbėjo Indrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per 7 metus Indrė su EMSO koncertavo Škotijoje, Šveicarijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Anglijoje. Šiemet medikai koncertuos Vengrijoje, kitąmet - Italijoje. Susižavėję Indrės pasakojimais apie Lietuvą, orkestrantai norėtų čia apsilankyti - tuomet organizaciniai rūpesčiai kristų ant žemaitės pečių.

REKLAMA

Kelionės metu visada surengiamas koncertas ligoninės pacientams ir personalui. Pernai lankantis Anglijoje orkestras koncertavo karalienės įkurtame neįgalių vaikų centre Oksforde, Bristolio vaikų ligoninėje. Išvykdama Indrė pasiima ir lietuviškų natų. Parepetavę kelias naktis, 3-5 orkestro dalyviai kameriniame koncerte atlieka lietuviškus kūrinius.

REKLAMA

Kiekvieno vizito metu vyksta gurmanų pokylis - eikia nemažai išmonės, kad kasmet padengdamas stalą, vis kitaip pristatytum savo šalį. Indrė vežasi ne tik smuiką, lagaminą, bet ir, pavyzdžiui, šakotį, gėrimą "Suktinis", daugybę suvenyrų, kad europiečiai kuo daugiau sužinotų apie Lietuvą ir Žemaitiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Indrė saugo kelionių dienoraštį, kur autografus ir linkėjimus palieka orkestro dalyviai, koncertuose sutikti žmonės. Štai Škotijos miesto Aberdyno merė parašė: "Esu labai patenkinta, kad Lietuva dalyvauja Europos orkestre ir taip dalijasi lietuviška muzika bei kultūra su Vakarų Europa. Indre, tu buvai nuostabi savo šalies ambasadorė". Lietuvos ambasadore Indrę pavadino ir tuometis Lietuvos Respublikos ambasadorius Londone Justas Paleckis.

REKLAMA

Jauna mergina apvažiavo ne tik Europą, bet ir Jungtines Amerikos Valstijas. Lietuvoje apsilankę susirašinėjimo draugai, norėdami atsidėkoti Indrei už pagalbą ir vertėjavimą, išvykdami pakvietė apsilankyti JAV. Kartu su draugais lietuvaitė apvažiavo 17 valstijų, o svarbiausia - turėjo galimybę aplankyti senelio kapą.

REKLAMA

"Senelis palaidotas Čikagoje, lietuvių kapinėse. Karas išskyrė mano tėtį ir senelį. Atsidūręs Vokietijoje, senelis pateko į Ameriką, ten sulaukęs 53 metų mirė. Mano tėtis, būdamas 12 metų, liko našlaitis. Man nusišypsojo laimė, kad galėjau ant senelio kapo pagroti smuiku, paberti iš Lietuvos atvežtos žemės, uždegti lietuvišką žvakelę..." - papasakojo Indrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Indrė pažymėjo, kad, dalyvaudama įvairiuose renginiuose, kalba žemaitiškai. Žemaitijai mergina atstovauja Lietuvos karališkosios bajorų sąjungos senate. Senate išrinkta 50 asmenų, iš jų 2 - nuo Žemaitijos. Indrė išrinkta nuo Žemaičių bajorų draugijos.

Deja, Indrė žemaitiškai negali kalbėti Briuselyje, kur dažnai tenka lankytis darbo reikalais. Briuselyje Indrei tenka apsilankyti 2-3 kartus per mėnesį, o kartais ir dažniau. Dalyvaudama Europos reglamentų, normų svarstymuose, susijusiuose su maisto sauga, mityba, specialistė iš Lietuvos kalba angliškai. "Labai mėgstu keliauti, todėl, galiu pasakyti, kad mano svajonė išsipildė. Iš kelionių pasisemiu dvasinės stiprybės", - sakė energija trykštanti mergina.

REKLAMA

Be to, kaip pabrėžė Indrė, darbas Sveikatos apsaugos ministerijos Respublikiniame mitybos centre suteikė galimybę įrodyti sau ir kitiems, kad nebūtina emigruoti į svečias šalis. "Kaip ir daugeliui, ne kartą buvo kilęs noras išvažiuoti gyventi ir dirbti į užsienį. Įstojusi į doktorantūrą, susilaikiau. Šiandien džiaugiuosi, kad nuskridusi į Briuselį sėdžiu šalia anglo ar vokiečio lygiomis teisėmis", - sakė žemaitė.

REKLAMA

Iš koncerto Šveicarijoje grįžusią Indrę pasitiko tėvai Regina ir Algimantas Chmieliauskai.

Keliaudama po Ameriką, Indrė išbandė skrydį parašiutu iš laivo.

Čikagoje (JAV) Indrė ant senelio kapo pabėrė iš Lietuvos atvežtos žemės.

Biomedicinos mokslų doktorantūroje studijuojanti I.Chmieliauskaitė nesiskiria su smuiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų