16 žmonių žuvo ir 200 buvo sužeista, kai penktadienį milžiniškas sprogimas nugriaudėjo gamtinių dujų vamzdyne netoli pramoninės zonos Pietų Belgijoje, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Per sprogimą į dangų dešimtis metrų išlėkė ugnies kamuoliai, aukų kūnai nuo nelaimės vietos, netoli Ato miesto (esančio už 40 kilometrų į pietvakarius nuo Briuselio), nuskriejo kelis šimtus metrų.
Kaip pažymėjo regioninės civilių apsaugos agentūros atstovas, sprogimas suniokojo dalį požeminės linijos, kuria gamtinės dujos buvo transportuojamos iš Belgijos uosto Zėbriugės į Šiaurės Prancūziją. Nelaimė įvyko tuo metu, kai remontininkai bandė užkimšti dujų protėkį.
Sprogimas taip pat nuniokojo du gretimus fabrikus, teritorija aplink incidento vietą apdegė kelių šimtų metrų spinduliu. Į incidento vietą atskubėjo gelbėtojų komandos iš Prancūzijos ir Belgijos, stipriai nukentėjusios aukos sraigtasparniais buvo išgabentos po Belgijos ligonines. Anot atstovo, prie gelbėjimo operacijos prisidėjo Belgijos kariuomenė.
Tai buvo didžiausias dujų sprogimas Belgijoje nuo 1967 metų. Tada 22 žmonės žuvo sprogus dujas gabenusiam sunkvežimiui. Šis sprogimas Belgijoje nesiejamas su teroristų veiksmais.
Su teroristais nesiajamas ir sprogimas Prahoje.
Miesto centre sekmadienį sprogo iš pravažiuojančio automobilio mesta rankinė granata, o atsakingi Čekijos valdžios atstovai pažymi, kad tai susiję su nusikalstamu pasauliu, o ne teroro aktas.
Anot Prahos nepaprastųjų situacijų departamento, per sprogimą judrioje parduotuvių gatvėje sužeista 18 žmonių, įskaitant vieną vaiką. Keturių sužeistųjų būklė yra rimta, o likusiems medicinos pagalba buvo suteikta įvykio vietoje.
Šiltą ir saulėtą sekmadienio popietę pėsčiųjų zonoje, netoli kurios yra garsioji Vaclavo aikštė, vaikštinėjo tūkstančiai turistų. Būtent jie sudaro didžiąją nukentėjusiųjų grupę. Žinoma, kad tarp sužeistųjų yra mažiausiai du Didžiosios Britanijos piliečiai, taip pat yra airių ir amerikiečių.
Vicemero teigimu, sprogimas nugriaudėjo prie lošimo namų. Gali būti, kad kažkas mėgino apvogti šarvuotą apsaugos automobilį, stovėjusį prie izraeliečių kontroliuojamo "Royal Casino". R. Blazekas pastebėjo, kad granata būtų padariusi daug daugiau žalos, jeigu nebūtų nuriedėjusi po stovėjusiu JAV registruotu visureigiu automobiliu.
Liudininkai nurodo, kad sprogimas beveik nepadarė žalos aplinkiniams pastatams.
Su banditizmu siejamas ir susišaudymas Sofijoje.
Penktadienį viename restorane Bulgarijos sostinėje nesutarimus sprendė, kaip spėjama, nusikalstamo pasaulio atstovai: kaukėti ginkluoti asmenys nušovė šešis žmones ir du sužeidė.
Remdamasi liudytojų pranešimais, vidaus reikalų ministerija teigė, kad ginkluoti asmenys buvo persirengę policininkais. Jie į restoraną Sofijoje pradėjo šaudyti iš dviejų automobilių ir vėliau paspruko.
"Reuters" fotografas teigė, kad netoli šarvuoto sedano "Mercedes", pastatyto prie restorano, kraujo balose po incidento liko gulėti du džinsus ir marškinėlius dėvėję nužudyti žmonės. Vieną iš nužudytųjų ministerijos pareigūnai įvardijo kaip Milchą Bonevą, kuris, kaip įtariama, yra nusikaltėlių pasaulio įžymybė. Kiti penki nužudytieji, anot pareigūnų, buvo jo apsaugininkai. Du sužeistieji nugabenti į ligoninę, jų būklė - sunki.
Policija teigia, kad pastaruoju metu nusikaltėlių pasaulyje padaugėjo susišaudymų, nes konkuruojančios gaujos varžosi dėl narkotikų rinkos ir prostitucijos kontrolės.
Per panašų susišaudymą birželio mėnesį du kunigų drabužiais apsirengę ginkluoti asmenys nužudė tris vyrus. Vienas iš nužudytųjų buvo žymus Sofijos organizuotų nusikaltimų pasaulio asmuo. Dar du asmenys tąkart buvo sužeisti, ginkluoti asmenys sučiupti nebuvo.
O štai Uzbekistane sprogdinimus organizavo teroristai. Bent tai mano šios šalies vidaus reikalų ministras.
Trys tarpusavyje susiję sprogimai nugriaudėjo Centrinės Azijos respublikos sostinėje penktadienį, kai autoritariniu režimu tebegyvenanti buvusi sovietinė respublika, JAV sąjungininkė kare su pasauliniu terorizmu, pradėjo 15 įtariamų "Al Qaeda" šalininkų teismą dėl išpuolių kovo mėnesį, per kurį žuvo beveik 50 žmonių.
Prezidentas Islamas Karimovas buvo priverstas nutraukti savo atostogas Kryme ir grįžti į šalį, kad sudarytų komisiją, tirsiančią naujus išpuolius, per kuriuos žuvo vienas apsaugininkas ir policininkas.
Generalinis prokuroras pranešė, kad naktį į šeštadienį nuo žaizdų mirė dar vienas apsaugininkas. Per sprogimus buvo sužeisti dar 8 žmonės.
Priešingai nei po kovo mėnesio išpuolių, Taškente jaučiamas nepasitenkinimas I. Karimovo vykdoma kietos rankos politika, o kai kurie įvykio vietoje susirinkę žmonės atvirai reiškė simpatijas sprogimų organizatoriams.