• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sniego pūgos siaučia Kinijoje, lediniai šalčiai tvyro Indijoje bei Sibire. Šiomis dienomis daugelyje pasaulio vietų vyrauja neįprastai atšiaurūs orai, praneša dpa-Reuters-ELTA.

REKLAMA
REKLAMA

Indijoje šalčio aukomis iki pirmadienio tapo 136 žmonės. Anot vietos žiniasklaidos, čia labiausiai nukentėjo skurdžios Utar Pradešo ir Biharo valstijos. Nors oro temperatūra šiek tiek aukštesnė už nulį, tačiau dauguma gyventojų neišgali apšildyti savo namų arba įsigyti šiltų drabužių. Kaimyniniame Bangladeše mirtinai sušalo mažiausiai 31 žmogus.

REKLAMA

Kazachstano rytuose, kur oro temperatūra nukrito iki 50 laipsnių šalčio, kelios dešimtys vairuotojų yra priversti jau antrą naktį tūnoti savo užpustytuose automobiliuose. Sekmadienį čia iš sniego išsivadavo penki žmonės, kurie dėl nušalimų dabar gydomi ligoninėse. Iš Kazachstano šiaurės, kur tvyro 52 laipsnių šaltis, gautas pranešimas apie automobilyje mirtinai sušalusius du žmones.

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos šiaurėje per sniego ir smėlio pūgas, kilusias Naujųjų metų išvakarėse, ligi šiol žuvo mažiausiai 21 žmogus, o dešimtys tūkstančių buvo atkirsti nuo išorinio pasaulio. Jiems iškilo bado grėsmė. Anot Kinijos Raudonojo Kryžiaus, tris dienas siautusi pūga, Vidinės Mongolijos provinciją nuklojusi 60 centimetrų sniego ir smėlio mišinio sluoksniu, buvo smarkiausia per praėjusį pusšimtį metų. Per pirmąsias tris Naujųjų metų dienas regione matomumas neretai tesiekė vos du metrus.

Oficialiais duomenimis, įnirtinga pūga vienaip ar kitaip palietė 900 000 žmonių. Per ją krito mažiausiai 10 000 galvijų. Spėjama, kad artimiausiomis dienomis Vidinėje Mongolijoje gali kristi mažiausiai 10 procentų iš regione auginamų 10 milijonų galvijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų