Trečiadienį Lietuvoje prasidėjo policinės prevencinės priemonės, skirtos transporto priemonių važiavimo greičio kontrolei. Jos truks iki kitos savaitės antradienio.
Europos kelių policijos tinklo (TISPOL) iniciatyva rengiama akcija vyks ir kitose Europos šalyse, atsižvelgiant į Europos Komisijos 2003 m. spalio 21 d. rekomendaciją dėl kelių eismo saugumo srities nuostatų vykdymo užtikrinimo ir siekiant mažinti eismo įvykių dėl leistino greičio viršijimo skaičių, pranešė Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnyba.
Greitis bus matuojamas tose vietovėse, kur vairuotojai dažniausiai jį viršija.
Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už nustatyto greičio viršijimą iki 10 kilometrų per valandą užtraukia įspėjimą vairuotojams. Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 10, bet ne daugiau kaip 20 kilometrų per valandą užtraukia baudą nuo 40 iki 100 litų.
Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 20, bet ne daugiau kaip 30 kilometrų per valandą - užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų.
Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 30, bet ne daugiau kaip 40 kilometrų per valandą - užtraukia baudą nuo 400 iki 600 litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, - baudą nuo 400 iki 600 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo trijų iki šešių mėnesių.
Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 40, bet ne daugiau kaip 50 kilometrų per valandą - užtraukia baudą vairuotojams nuo 600 iki 800 litų, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, - baudą nuo 600 iki 800 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.
Nustatyto greičio viršijimas daugiau kaip 50 kilometrų per valandą - užtraukia baudą vairuotojams nuo 1 tūkstančio iki 1500 litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams, o vairuotojams, neturintiems dvejų metų vairavimo stažo, - baudą nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vienerių metų iki vienerių metų ir šešių mėnesių ir vairuotojams, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, - baudą nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki dviejų tūkstančių penkių šimtų litų arba administracinį areštą nuo dvidešimties iki trisdešimties parų.