Mantas Lideikis
Prieš porą metų Kėdainių rajono policijos komisariate duris atvėrė pirmas ir kol kas vienintelis Lietuvoje Policijos jaunimo centras. Tai projektas, kurio ėmėsi viešosios policijos Prevencijos poskyrio pareigūnai, o idėjos autorė - poskyrio viršininkė Danutė Mykolaitienė.
Pasak pareigūnės, Policijos jaunimo centro veikla yra orientuota į vaikus ir jaunuolius, dėl tam tikrų aplinkybių šeimose ar mokyklose turinčius užimtumo problemų, negalinčius namuose ramiai ir turiningai leisti laisvalaikį, paruošti namų darbus ir atlikti kitas būtinas priedermes.
Jau 13 metų policijoje dirbanti D. Mykolaitienė nuo pat pradžių dirbo su vaikais, turinčiais tam tikrų socialinių problemų, gyvenančiais probleminėse šeimose. Dirbdama nepilnamečių reikalų inspektore pareigūnė suprato, kaip svarbu pasistengti tokiems vaikams padėti, rasti galimybių duoti jiems tai, ko ne visuomet sugeba tėvai. Tai dalis ir prevencinio darbo, kuris itin svarbus padedant jaunimui nepasiklysti painiame šių dienų pasaulyje.
Centro veikla finansuojama ne iš policijos komisariato biudžeto, o iš įvairių fondų kuriant dažnai tęstinius prevencinius projektus, skirtus jaunimui. Tokių projektų kūrimo, jų administravimo ir įgyvendinimo rūpesčiais dalintis taip pat tenka D. Mykolaitienės komandai.
Pasak D. Mykolaitienės, čia kas dieną apsilanko daug vadinamųjų rizikos vaikų, kuriems būtina įvairiausia socialinė pagalba. Su vaikais bendrauja ir Prevencijos poskyrio pareigūnai, tačiau daugiausia laiko su jais praleidžia Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centre socialinę pedagogiką studijuojanti Vaida Černickytė. Šiai studentei D. Mykolaitienė yra ypatingai dėkinga, mat jos žinios čia praverčia labiausiai.
Neapsiribojama vien tik valandomis, praleistomis centre. Policininkai vaikus stengiasi užimti ir kitaip: vasaros metu organizuoja stovyklas, rengia išvykas, keliones bei įvairiausias popietes. Neseniai Centro lankytojai aplankė Jonavos rajone, Rukloje, įsikūrusius Mokomąjį pulką bei Pabėgėlių priėmimo centrą.
O gera centro įtaka tikrai jaučiama - jį lankantys vaikai labiau pasitiki pareigūnais, tampa atviresni, lengviau randa bendrą kalbą, išmoksta pasipasakoti apie savo bėdas, išgyvenimus, patyrimus. Tai patvirtina posakį, kad blogų vaikų nebūna - yra tik netinkamos sąlygos, kuriose jie auga.