Apie 30 Kėdainių kriminalinės policijos pareigūnų dėl, jų teigimu, nepakenčiamų darbo sąlygų ir psichologinės įtampos bei vadovo arogancijos žada palikti tarnybą ir grasina protesto akcijomis, kai kurie teigia emigruosią iš šalies.
Savaitgalį Kėdainiuose įvykusiame Lietuvos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (ITĮPS) tarybos posėdyje pareigūnai skundėsi "sudėtinga situacija Kėdainių rajono policijos komisariate, iškreipta darbo laiko apskaita, psichologiniu spaudimu".
Anot pareigūnų, sudėtingiausia situacija kriminalinės policijos padaliniuose - visi pareigūnai yra parašę prašymus pervesti į kitą tarnybą, tačiau iki šiol šie prašymai nebuvo patenkinti. Pareigūnų pasiryžimas palikti tarnybą kriminalinėje policijoje įvairiomis priemonėmis buvo slopinamas.
Kai kuriuose kriminalinės policijos padaliniuose pareigūnams būti atsakingiems už įvykius tenka bene kas antrą parą. Tai reiškia, kad vienas žmogus bet kuriuo paros metu turi būti pasirengęs bet kada išvykti į įvykio vietą, nors pagal įstatymus vienas pareigūnas negali budėti per vieną mėnesį ilgiau kaip 96 valandas.
Vien kriminalinėje policijoje trūksta 7 pareigūnų, areštinėje - 8.
Kaip sakė Lietuvos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas, tokia situacija minėtame komisariate brendo jau metus. Kėdainių policijos vadovai susidariusią situaciją ignoruoja, pareigūnai savo pretenzijas kriminalinės policijos vadovui Gintautui Tijūnaičiui yra išdėstę raštu, tačiau sulaukė "persekiojimo, tarnybinio patikrinimo ir neeilinės atestacijos" raštą pasirašiusio ITĮPS skyriaus vadovo atžvilgiu.
Anot T.Vaitkunsko, pareigūnų problemos prieš mėnesį buvo išsakytos ir šalies policijos generaliniam komisarui Vytautui Grigaravičiui, tačiau šis pokalbis rezultatų kol kas nedavė.
Pasak T.Vaitkunsko, jei išvardytos problemos nebus sprendžiamos, Kėdainių rajono policijos komisariatą žada palikti visi operatyvininkai ir tyrėjai, 95 proc. jų - jauni vyrai. Kai kurie ketina pereiti dirbti į kitų rajonų policijos komisariatus, kai kurie - išvažiuoti dirbti į Airiją. Du kriminalinės policijos pareigūnai jau yra emigravę į šią šalį.
Tuo tarpu V.Grigaravičius sakė apie Kėdainių policijoje bręstančias protesto akcijas nieko negirdėjęs, o prieš mėnesį įvykusiame pokalbyje su profsąjungininkais apie minėtas problemas taip pat nebuvę kalbėta. Tačiau šiuos generalinio komisaro žodžius paneigė Seimo narė Virginija Baltraitienė. Ji stebisi, kaip policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius galėjo būti negirdėjęs apie pareigūnų problemas. Anot politikės, jis turėtų prisiimti visą atsakomybę dėl susidariusios situacijos policijos komisariatuose.
"Tai, kas šiandien vyksta šalies policijos komisariatuose, buvo galima prognozuoti prieš keletą metų. Kėdainių rajono policijos komisariate jau porą metų trūksta apie 30 policijos darbuotojų. Logiška, kad darbas vis tiek turi būti atliktas - užtikrinta viešoji tvarka, visuomenės saugumas, laiku ir kokybiškai vykdomi ikiteisminiai tyrimai. Ir visa tai atlikti reikia turimomis pajėgomis, viršijant nustatytas darbo valandas, atsisakant poilsio dienų. Apie šią situaciją gerai žinojo ir Policijos departamentas, ir generalinis komisaras", - teigia V. Baltraitienė.
Pasak parlamentarės, Kėdainiuose prieš kurį laiką lankėsi tuometinis generalinio komisaro pavaduotojas Romualdas Senovaitis ir jam buvo išsakytos visos problemos, su kuriomis susiduria Kėdainių rajono policijos komisariato vadovai ir darbuotojai, tačiau reakcija buvo minimali.
"Manau, policijos generalinis komisaras V. Grigaravičius turėtų daugiau domėtis situacija rajonų policijos komisariatuose, policijos darbuotojų darbo sąlygomis, materialine baze. Juk vieša paslaptis, kad per įvairias programas iš savivaldybių biudžeto finansuojami komisariatai. Matydami tragišką jų ūkį, kuro trūkumą, lėšų skiria ūkininkai, verslininkai, žemės ūkio bendrovės, tačiau ar taip turėtų būti?" - klausia Seimo narė Virginija Baltraitienė.
Jos teigimu, generalinis policijos komisaras turėtų prisiimti visą atsakomybę dėl susidariusios situacijos policijos komisariatuose ir nedelsiant priimti sprendimus, kuriais būtų užtikrintos normalios darbo sąlygos policijos darbuotojams bei vadovams.
Dabar dėl susidariusios situacijos į Kėdainius buvo nuvykę Policijos departamento atstovai, kurie išklausė komisariato vadovų ir pareigūnų situacijos vertinimus. Jų nuomone, Kėdainių policijos komisariate nėra didelių problemų dėl darbo organizavimo. Didžiausia bėda - prastas mikroklimatas. Bet panaši padėtis yra daugelyje šalies policijos komisariatų.