• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip patekti į globos namus?

Laikraščio skaitytoja Janina S. iš Plungės rajono rašo, jog jos 83 metų giminaitė iš tėvo pusės yra invalidė, kuriai reikalinga nuolatinė priežiūra. Kadangi laiško autorė dirba dviejose darbovietėse, pati augina penkis vaikus ir šia moterimi pasirūpinti negali, prašo paaiškinti, ar yra galimybių senutę apgyvendinti globos namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybiniuose ir savivaldybių globos namuose bei pensionatuose gali būti apgyvendinti pirmosios grupės invalidumą turintys asmenys (85 metų ir vyresniems invalidumo grupė nebūtina) pensinio amžiaus žmonės, kuriems reikalinga nuolatinė globa ir slauga bei kurie dėl negalios negali gyventi savarankiškai, o jų vaikai dėl objektyvių priežasčių negali jų prižiūrėti, taip pat asmenys su sunkia fizine negalia (turintys pirmąją invalidumo grupę) nuo 18 metų, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, suaugę žmonės, kurie dėl proto negalios turi pirmąją ar antrąją invalidumo grupę ir negali savarankiškai gyventi (jie turi būti apgyvendinti globos įstaigose žmonėms su proto negalia) bei vaikai su proto negalia, negalintys gyventi savo namuose.

Tam reikia pateikti prašymą, kuriame nurodomas globos namų pavadinimas ir priežastys, skatinančios asmenį apsigyventi globos namuose (tokį prašymą gali parašyti ir globėjas), taip pat pensininko ar invalido pažymėjimą ir jo kopiją, VSMEK (valstybinės socialinės medicininės ekspertizės komisijos) pažymą apie nustatytą invalidumo grupę ir jos kopiją, medicinos formą 027/A, gydytojų konsultacinės komisijos išvadas (iš Psichikos sveikatos centro), pažymą iš Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos atitinkamo skyriaus apie pajamas už 3 paskutinius mėnesius, asmens gyvenimo aprašymą bei 2 nuotraukas. Priimant vaikus į globos namus, būtina patekti pedagoginio-psichologinio centro išvadas, profilaktinių skiepų formą Nr. 063 bei gimimo liudijimą ir jo kopiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų