• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jonaviškiai pratinami prie amoniako

Didžiausioje Lietuvos azoto trąšų ir kitų chemijos produktų bendrovėje "Achema" trečiadienį atjungus elektrą ir dėl to nutrūkus gamybai gamtosaugininkai aplinkinėje teritorijoje trumpam užfiksavo ore 7-10 procentais didesnę negu leista amoniako koncentraciją.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Antano Petrausko, maždaug pusvalandį didesnius nei leistina šios medžiagos kiekius prietaisai rodė prie netoli gamyklos esančios Skarulių bažnyčios bei pačiame Jonavos mieste, prie "Norfos" parduotuvės. Po to šie teršalai išsisklaidė ir aštrus amoniako kvapas nebebuvo jaučiamas.

REKLAMA

Esant neaiškiai situacijai, Visuomenės sveikatos centro specialistai lopšeliams-darželiams rekomendavo vaikų užsiėmimus rengti patalpose ir neleisti į lauką.

"Achemai" tiekti elektros energiją dėl neaiškių priežasčių nustojo "Lietuvos energija". Elektros tiekimas nutrūko 9 valandą 15 minučių ir buvo atnaujintas po šešių minučių - 9valandą 21 minutė. Gedimas vienoje iš pastočių įvyko po remonto bandant įjungti skyriklį. Remontininkai nepastebėjo, kad jis įžemintas. Išsijungus elektrai automatiškai sustojo visa gamykla. Kad vėl normaliai pradėtų veikti visi technologiniai procesai, reikalingos beveik 2 paros. Vienos paros prastova įmonei kainuoja apie 2 milijonus litų.

Beje, dar 1989 metų kovo 20 dieną tuometinėje "Azoto"gamykloje nugriuvus ir sprogus izoterminei skysto amoniako saugyklai, išsiliejo apie 7 000 tonų amoniako. Degimo metu išsiskyrė nuodingos medžiagos bei jų junginiai. Per tris dienas nuodingas šleifas aprėpė Jonavos, Kėdainių, ir Širvintų rajonų teritorijas. Į šio debesies zoną buvo patekę 987 miesto ir 167 kaimo gyventojai. Įvairaus laipsnio apsinuodijimai nustatyti 19 procentų miesto ir kai kur iki 50 procentų kaimo gyventojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų