• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Kai vargina išaugos ant balso stygų

"Man - 62 metai, esu antrosios grupės invalidė, - rašo nuolatinė "Akistatos" laikraščio skaitytoja, nenurodžiusi gyvenamosios vietos. - Sergu daugybe ligų, o neseniai pradėjo skaudėti gerklę. Poliklinikos šeimos gydytoja apžiūrėjo ir be jokio tyrimo pasakė, kad gerklėje ant balso stygų gali būti išaugų. Nepaaiškino nei kaip jas gydyti, nei ko saugotis - tik patarė mažiau kalbėti, nesinaudoti telefonu. Ėmiau baimintis, kad iš tų išaugų neišsivystytų vėžys. Laukiu jūsų patarimo".

REKLAMA
REKLAMA

Išaugos (gumbeliai) ant balso stygų gali būti vienas iš simptomų sergant žmogaus papilomos viruso infekcija. Šis virusas paplitęs tarp įvairaus amžiaus ligonių. Juo užsikrečiama kontaktiniu arba lytiniu keliu. Užsikrėtusi nėščioji virusą gali perduoti vaisiui.

REKLAMA

Susirgus šia infekcija ant rankų bei kojų (ypač padų) gali atsirasti karpų. Jei imunitetas nusilpęs, karpos gali išsisėti po visą kūną. Kartais karpos išauga net ir burnos gleivinėje ar ant balso stygų. Kai kurios karpos laikui bėgant gali suvėžėti.

Žmogaus papilomos viruso infekcija diagnozuojama pagal odos ir gleivinių pakitimus. Gydoma specialiais vaistais, išaugos prideginamos šalčiu ar karščiu, gali būti šalinamos lazeriu ar chirurginiu būdu. Kartu stiprinamas imunitetas.

REKLAMA
REKLAMA

Tik nedidelei daliai susirgusiųjų šia infekcija nepasireiškia jokie ligos simptomai.

Jums patartume pakartotinai nuvykti pas šeimos gydytoją ir paprašyti siuntimo į specialisto (otorinolaringologo) konsultaciją. Jis skirs tyrimus, o jei prireiks - ir gydymą.

Rudos dėmelės ant rankų

"Prieš kurį laiką ant abiejų rankų plaštakų atsirado rudų dėmelių, - rašo E. J. iš Kupiškio. - Jos vis didėja, plinta, eina aukštyn pečių link. Kas tai per liga? Ar galima ją išgydyti? Kaip? Esu invalidė, prieš šešerius metus persirgau širdies infarktu, sąnariuose yra ataugų".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistui neapžiūrėjus pažeistų kūno vietų ir neatlikus atitinkamų tyrimų sunku spręsti, kokia liga sergate. Jums patartume kuo skubiau kreiptis į odos ligų gydytoją.

Informuojame, jog rusvos dėmelės ant odos gali būti patogeninių grybelių (dermatofitų) parazitavimo organizme pasekmė. Šiai infekcijai plisti turi įtakos ne tik nusilpusios apsauginės organizmo jėgos (tiek dėl seno amžiaus, tiek dėl lėtinių sekinančių ligų), bet ir sulėtėjusi periferinė kraujo apytaka, endokrininės sistemos veiklos sutrikimas, paveldėti odos ir skeleto defektai, ilgas gydymasis antibiotikais, priešuždegiminiais ar kai kuriais kitais vaistais.

REKLAMA

Odos grybelio ligų gydymas yra ilgas, tiesiogiai priklausantis nuo odos pažeidimo gylio. Jei ligonio imunitetas yra nusilpęs, grybelis gali išplisti, stebimi antriniai toksiniai alerginiai bėrimai, gresia kitos komplikacijos.

Nepatariama bandyti išsigydyti patiems, mat savarankiškas gydymasis gali būti neefektyvus, vadinasi, liga toliau progresuos, be to, kils grėsmė šia sunkia liga užsikrėsti ir aplinkiniams.

REKLAMA

Alkoholis ir vaistai - nesuderinami

"Esu girdėjęs, jog vartojant antibiotikus negalima vartoti alkoholio, nes gali išsivystyti alerginės reakcijos, - rašo Povilas J. iš Kaišiadorių. - Ar tai tiesa? Prašau plačiau parašyti apie alkoholio vartojimo kartu su medikamentais galimas pasekmes".

Alkoholį vartojant kartu su vaistais kinta farmakologinis medikamentų veikimas (vaistai pasidaro toksiški), keičiasi ląstelių, audinių ir organų jautrumas vaistams, stabdomas baltymų, nukenksminančių toksinį vaistų poveikį, gaminimasis kepenyse, slopinamos fermentinės sistemos (stiprėja įprastomis dozėmis geriamų vaistų poveikis), sutrikdoma medžiagų apykaita ir t. t.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš tiesų, vartojant antibiotikus negalima gerti svaigalų, nes vaistai praras gydomąjį poveikį, be to, ligonio būklė gali dar pablogėti, išsivystyti alerginės reakcijos (išberia odą, pakyla kūno temperatūra, tampa sunku kvėpuoti ir pan.). Alkoholis su kofeinu, teofilinu ar efedrinu gali sukelti hipertoninę krizę. Jokiu būdu negalima vartoti alkoholio išgėrus paracetamolio arba kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio, mat toks derinys labai pažeidžia kepenis. Organizmo intoksikaciją sukelia ir alkoholio vartojimas kartu su nuskausminamaisiais, priešuždegiminiais vaistais, migdomaisiais preparatais bei neuroleptikais. Jei alkoholis vartojamas drauge su cukraus kiekį kraujyje mažinančiais preparatais ir insulinu, cukraus kiekis kraujyje krenta labai greitai, gali net ištikti koma. Svaigalus sumaišius su nitroglicerinu ar antihistamininiais (priešalerginiais) vaistais, gali pasireikšti alergijos požymiai.

REKLAMA

Infarkto požymiai

"Noriu sužinoti, pagal kokius požymius galima atskirti, kad ligoniui - širdies infarktas? - teiraujasi Loreta V. iš Šiaulių. - Kokią pagalbą tokiam ligoniui reikėtų teikti, kol atvyks greitosios pagalbos medikai?"

Širdies infarkto pagrindiniai simptomai yra aštrus skausmas krūtinės ląstos srityje, pereinantis į petį, kaklą, pilvą ar po mentėmis. Iš pradžių skausmas tai atsiranda, tai pradingsta, vėliau tampa nuolatinis. Ligonį muša šaltas prakaitas, apima baimės jausmas, gali pykinti.

REKLAMA

Jei yra po ranka, tokiam ligoniui reikia skubiai po liežuviu pakišti nitroglicerino tabletę, jį paguldyti ar bent pasodinti ir kuo skubiau kviesti greitąją medicinos pagalbą. Jokiu būdu negalima per kelias minutes duoti sučiulpti daugiau nei dvi nitroglicerino tabletes bei sugirdyti didelį kiekį kitokių vaistų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vegetaru tapkite pamažu

"Norėčiau visiškai atsisakyti mėsos produktų, tai yra tapti vegetare, - rašo Simona V. iš Kauno. - Noriu paklausti, ar reikalingas tam tikras pereinamasis laikotarpis, ar galima iškart atsisakyti mėsos? Ar vegetarams būtina vartoti maisto papildus?"

Staiga atsisakius mėsos, organizmas gali patirti savotišką stresą - nuo vien augalinio maisto gali pradėti skaudėti skrandį, žarnyne susikaups daug dujų, todėl vargins nemalonūs pojūčiai. Todėl patartina vegetaru tapti pamažu, per tam tikrą laiką. Pavyzdžiui, per mėnesį.

REKLAMA

Vegetarai turi vartoti druską, kad organizmui netrūktų jodo (patartina vartoti druską su jodu). Priminsime, kad jodo būna kai kurios rūšies mineraliniame vandenyje bei jūros kopūstuose. Lytinių hormonų gaminimąsi stabdo cinko trūkumas. Šios organizmui būtinos medžiagos gaunama iš sūrio ir pieno. Jei pieno produktų nevartojate, valgykite riešutus, džiovintus vaisius, sojos produktus, alaus mieles. Kad išvengtumėte geležies trūkumo, gerkite apelsinų sultis (vitaminas C padės organizmui įsisavinti augalinės kilmės geležį). Kad netrūktų vitamino B 12, valgykite daug jūros kopūstų arba nors 10-15 minučių kasdien pabūkite saulėje.

REKLAMA

Rėmens gydymas liaudiškais vaistais

"Anksčiau nuo rėmens ėdimo ir stemplės ligų vartojau efektyvius vaistus "Pariet", - rašo Laima L. iš Varėnos rajono. - Labai gaila, bet šie vaistai neseniai buvo išbraukti iš kompensuojamųjų vaistų sąrašo. Neturiu galimybės jų nusipirkti, nes yra labai brangūs. Pigesni vaistai nepadeda. Gal galėtumėte parašyti, ar nuo šių negalavimų yra liaudiškų priemonių?"

REKLAMA
REKLAMA

Siūlome kelis liaudiškus receptus nuo rėmens ėdimo. Arbatinį šaukštelį susmulkintų imbiero šakniagumbių užplikykite stikline verdančio vandens ir palaikykite per naktį. Pajutę rėmens ėdimą, išgerkite 2 valgomuosius šaukštus. Turėtų praeiti.

Galima vartoti ir juodojo topolio anglies miltelius. Šių miltelių geriama po pusę arbatinio šaukštelio (užsigeriama šiltu virintu vandeniu). Tinka ir beržo žievės pelenai - po pusę arbatinio šaukštelio pelenų užsigerkite šiltu vandeniu, vartokite keliskart per dieną (pagal reikalą).

Rėmenį gydo ir krapų sėklų antpilas. 2-3 arbatinius šaukštelius krapų sėklų užplikykite stikline verdančio vandens ir palaikykite 2-3 valandas. Gerkite po 2 valgomuosius šaukštus 4 kartus per dieną, gydymosi kursas - 10 dienų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų